• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Główne Miasto Gdańsk - spacer z Walkative! (1 opinia)

Zapraszamy na spacer z przewodnikiem w języku polskim. Gdańsk, Gdanzc, Dantzk, Dantzig, Danzig to piękne, niezależne miasto, ukształtowane przez bogatych handlowców pochodzących z wielu zakątków Europy, nazywanych Danzigers (mieszkańcy Gdańska).

maj 5

niedziela, godz. 10:00

Wstęp wolny
maj 11

sobota, godz. 10:30 - 13:00

bilety 47 zł
ulgowy 37 zł
Z czasem stało się największym portem na Morzu Bałtyckim, które zaopatrywało miasto w zboże, drewno oraz w złoto Bałtyku bursztyn. W tym mieście urodzili się: Daniel Fahrenheit, Arthur Schopenhauer i Günter Grass. Napoleon tworząc pierwsze Wolne Miasto Gdańsk, powiedział: Gdańsk jest kluczem do wszystkiego. Jakiś czas później Hitler stworzył tam jedno z największych miast nazistowskich w Europie z główną siedzibą NSDAP.

Jedno z pierwszych starć zbrojnych II wojny światowej miało miejsce właśnie tu, przy obronie gmachu Poczty Polskiej w Wolnym Mieście Gdańsk. To także w mieście Gdańsk, strajk stoczniowców pod wodzą Lecha Wałęsy zapoczątkował koniec komunizmu w tej części Europy.

Spotykamy się przy

Złotej Bramie

. Szukajcie przewodnika z żółtym parasolem.

Wycieczkę możecie zarezerwować tutaj:
https://freewalkingtour.com/pl/gdansk/glowne-miasto-w-gdansku/
+48 513 875 814

Pamiętajcie, że rezerwacja jest obowiązkowa. Ustaliliśmy limit wielkości grup, także spieszcie się i rezerwujcie!

Wycieczki działają w naszej formule "płacisz ile chcesz" - to wyłącznie Wy decydujecie jak wynagrodzić przewodnika za jego pracę. Wysokość kwoty jest dowolna. Możecie jednak pomyśleć o wycieczce jak o wypadzie do kina. Przez około 2,5 godziny będziecie się dobrze bawić. Niech kwota odzwierciedla cenę biletu - to, czy byliście w tanim kinie studyjnym czy w drogim multipleksie pozostawiamy już Waszej decyzji. Natomiast prosimy o niejedzenie popcornu na wycieczce.
Do zobaczenia!

Informacja o biletach

Bezpłatna rezerwacja jest obowiązkowa.
Wycieczki działają w formule "płacisz ile chcesz" - to wyłącznie Wy decydujecie jak wynagrodzić przewodnika za jego pracę. Wysokość kwoty jest dowolna, zbierana po wycieczce.

Opinie (1)

  • To w końcu bezpłatnie, czy jednak co łaska?

    Bo jeśli promujecie to jako wycieczki bezpłatne, to nie żądajcie od uczestników opłat. Skoro piszecie, że uczestnicy mają prawo nagrodzić przewodnika jak chcą, to równie dobrze może dostać na koniec oklaski ?

    • 2 1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.