stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Głosy dla Hospicjów - Piosenki z teatru - Krystyna Janda (1 opinia)

17 października o godz. 19.00 zapraszamy na koncert charytatywny z cyklu "Głosy dla Hospicjów". W Filharmonii Bałtyckiej na Ołowiance wystąpi Krystyna Janda ze spektaklem "Piosenki z teatru".

Koncert tradycyjnie odbywa się w październiku z okazji w Międzynarodowego Dnia Hospicjów i Opieki Paliatywnej. Stanowi też jedną z form szerzenia idei opieki hospicyjnej oraz pozyskania środków na zorganizowaną pomoc dla Hospicjum im. ks. E. Dutkiewicza, które rocznie otacza opieką ponad 1 000 osób dorosłych i dzieci z Pomorza oraz osieroconych objętych programem Funduszu Dzieci Osieroconych.

koncerty w Trójmieście


Spektakl "Piosenki z teatru"
Krystyna Janda

oraz
Wojciech Borkowski - fortepian
Andrzej Łukasik - kontrabas
Marek Wroński - skrzypce
Adam Lewandowski - perkusja


Opis spektaklu:
"Piosenki z teatru" to koncert, na który składają się piosenki z trzech przedstawień teatralnych: "Białej bluzki" Agnieszki Osieckiej, "Kobiety zawiedzionej" Simone de Beauvoir oraz "Marleny", opowieści o Marlenie Dietrich. W trakcie koncertu usłyszymy przeboje takie jak: "Johnny", "Moje blond maleństwo" i "Czego mogę sobie życzyć?" Wszystkie piosenki w arcymistrzowskich tłumaczeniach Jeremiego Przybory i Wojciecha Młynarskiego. Całość spektaklu przepleciona jest rozmową aktorki z publicznością, jej osobistą refleksją na temat teatru i śpiewania, opowieścią jak dochodziło do spotkania z każdą z kolejnych piosenek. Na scenie towarzyszy jej czteroosobowy zespół muzyków, a wśród nich Wojciech Borkowski, autor wszystkich aranżacji. Zapisem takiego koncertu jest płyta wydana przez PR III Polskiego Radia pt. "Krystyna Janda w trójce - Piosenki z teatru".

Plan koncertu:
godz. 19:00-20:00 - część pierwsza - powitanie, występ Orkiestry Kameralnej Ariela Ludwiczaka, losowanie nagród dla publiczności
godz. 20:00-20:30 - przerwa, na foyer aukcja, zabawa fantowa, poczęstunek
godz. 20:30-21:45 - występ Krystyny Jandy z zespołem
Czas trwania obu części koncertu charytatywnego 2 godz.45 min.

Bilety do kupienia w kasie Filharmonii Bałtyckiej, w salonach Empik i na Ticketpro.pl oraz w Fundacji Hospicyjnej od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-16:00 - kontakt e-mail: s.laskowicz@hospicja.pl, tel. 58 345 90 60.

Przeczytaj także

Opinie (1)

 • Było warto.

  Chór "Non serio" wypadł świetnie choć krótko i szkoda że na bis była powtórka. Być może ramy czasowe nie pozwoliły.
  Za Krystyną Jandą jako piosenkarką nie przepadam. Za aktorstwo ją cenię. Ale i tak koncert był świetny, jak zresztą cała impreza.
  Mile spędziłem czas i dołożyłem parę złotych na szczytny cel.
  Polecam wszystkim.

  • 5 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.