stat
Impreza już się odbyła

Ghostly Kisses

Ghostly Kisses to marzycielska, nostalgiczna muzyka kanadyjskiej piosenkarki i autorki tekstów Margaux Sauvé. W wieku 5 lat rozpoczęła ona naukę gry na skrzypcach, idąc w ślady swojej rodziny muzyków. Kilka lat później zaczęła śpiewać i pisać pierwsze piosenki. Nazwa Ghostly Kisses została zainspirowana lekturą wiersza Williama Faulknera Une ballade des dames perdues i zdaje się być pięknym odbiciem eterycznego głosu Margaux.

Artystka wydała do tej pory dwie EPki - What You See (2017) oraz The City Holds My Heart (2018). Ostatnie wydawnictwo składa się z 5 utworów, które wyprodukował Louis-Étienne Santais. Inspiracje sięgają dźwiękowym teksturom lat 90-tych. Warstwa muzyczna stopniowo rozwija się wokół miękkiego głosu Margaux i odkrywa raz za razem bębny, syntezatory, aranżacje smyczkowe i fortepian. Wszystko to wyłania się powoli z każdym kolejnym dźwiękiem, niczym z opadającej mgły, tworzącej atmosferę tajemnicy, ale i bliskości. Kolejne wydawnictwo Ghostly Kisses - Epka Call My Name - jest zaplanowane na początek 2020 roku.

muzyka alternatywna - koncerty w Trójmieście


Wokalistka ma na swoim koncie występy otwarcia przed uznanymi artystami takimi jak: RY X, Charlotte Cardin, Trixie Whitley, Milk & Bone, Międzynarodowy Festiwal Jazzowy w Montrealu, Festival d'Été w Quebecu czy słynny festiwal SXSW w Austin. Jej utwory pojawiły się na wielu playlistach (m.in. New Music Friday, Evening Commute, Chill Covers, Lush + Atmospheric), w filmie Ailleurs czy serialu LAcadémie.

Piosenka jest po prostu spektakularna. Empty Note jest jak nurkowanie w głębi twojej psychiki, gdzie istnieje rozpacz, ale trwa nadzieja. Głęboki, czarujący wokal Sauvé nabiera jakości porównywalnej do Dido, podczas gdy minimalistyczna, nawiedzona produkcja odzwierciedla kinowe krajobrazy wielkiego zbiorowego Archiwum. Ale to jedna kobieta tworzy ten czarujący, psychologiczny thriller świata, i mamy nadzieję, że zostaniemy w nim na zawsze uwięzieni. Ben Yung The Revue

... jak zawsze w tym projekcie, jest to piękny, znaczący rodzaj smutku, zilustrowany perfekcyjną chłodną produkcją i ciepłem głosu. Elena Gritzan Silent Shout

Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCJnFFU-MnLDjdaIbJkiIu9A
Spotify: https://open.spotify.com/artist/7EkzQPP0cgt2qCnXUg6PHj
Soundcloud: https://soundcloud.com/ghostly-kisses

Przeczytaj także

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.