stat
PATRONAT

Gdynia dla Orkiestry - WOŚP 2018 (2 opinie)

 • niedziela, 14 stycznia 2018
 • Lokalizacja
  Gdynia
 • Bilety
  wstęp wolny

Koncerty, pokazy taneczne, spotkanie z postaciami z "Gwiezdnych Wojen", czy przejazd rowerowy. 14 stycznia w Gdyni będzie się działo. A wszystko w ramach 27. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Gdynia tradycyjne włącza się w akcję. Do wsparcia Orkiestry zachęcać będą trzy główne sztaby, które koordynują większość orkiestrowych działań. Wszyscy chętni wciąż mogą się też zaangażować w wielkie granie - zostać wolontariuszem lub przekazać przedmioty na licytacje.


Jak co roku cel zbiórki jest szczytny. Tym razem zebrane środki zostaną przeznaczone na wyrównanie szans w leczeniu noworodków.

Orkiestrowe granie nie ominie Gdyni. W mieście działają trzy główne sztaby, które na finał przygotowały wiele atrakcji.

Pierwszy orkiestrowy sztab działać będzie w Teatrze Miejskim (ul. Bema 26). W dniu finału zaplanowano tam występy muzyczne i taneczne. Wszystko ruszy o godz. 13.00. Wtedy, jako pierwsze, zaprezentują się młode talenty z Młodzieżowego Domu Kultury w Gdyni. Następnie o godz. 14.45 wystąpią studenci Akademii Muzycznej w Gdańsku. O godz. 15.30 parkiet rozgrzeją pokazy taneczne Studia Tańca FEST, a o godz. 16.15 zaprezentuje się Studio Edukacji Muzycznej IMPRESJA. W foyer teatru działać będzie sklepik z gadżetami oraz loteria fantowa. W godz. 14.00-15.00 będzie można z kolei zajrzeć do samochodów Straży Pożarnej, Straży Miejskiej oraz Policji. Głównym punktem programu będzie jednak licytacja prowadzona przez prezydenta Gdyni Wojciecha Szczurka. Start o godz. 18.00. Do zdobycia będą m.in.:
- obraz Michała Hermana
- kolacja w restauracji Mondo Di Vinegre w Muzeum Emigracji połączona z indywidualnym zwiedzaniem muzeum
- vouchery na lot szybowcem i lot samolotem z Aeroklubem Gdańskim
- lot akrobacyjny z zespołem Sydney Charles Display Team podczas Gdynia Aerobaltic 2018
- rejs promem Stena Line
- zaproszenia na koncert Dire Straits w Gdynia Arena i na występ kabaretu Neonówka
- pakiet rodzinny do Kolibki Adventure Park
- koszulka Arki Gdynia z podpisami drużyny
Lista rzeczy wystawionych na aukcję.

Siedzibą drugiego gdyńskiego sztabu będzie Centrum Riviera (ul. K. Górskiego 10). Początek atrakcji już od godz. 10.00. Od południa na orkiestrowej scenie odbędą się licytacje (12.05, 13.40, 14.45, 15.45), licytacje z piłkarzami Arki Gdynia (16:20) oraz koncerty. Gwiazdą wieczoru będzie Natalia Szroeder, która zaśpiewa o godz. 17.00. Wystąpią też: grupa perkusyjna Ambershire (o 12.15), a także Szkoła Tańca Irlandzkiego ISTA (o 12.50), Joanna Knitter z zespołem (o godz. 13.00), Ortalion (o 14.00), Lanberry (godz. 15.00). Zaprezentują się również gdyńskie Cheerleaderki. Dodatkowo, od godz. 10.00 do godz. 19.00, na terenie centrum działać będą strefy z wieloma innymi atrakcjami. Będzie można spotkać rekonstruktorów, którzy wcielają się w postaci z "Gwiezdnych wojen" - w licencjonowanych strojach. Pojawią się tam bohaterowie wszystkich odcinków sagi. Na specjalnej ściance będzie można zrobić sobie z nimi zdjęcie. Znajdzie się tam też quad, przerobiony na pojazd z "Gwiezdnych wojen". Inne atrakcje to: szczudlarze, stoisko druku 3D, przygody z Angry Birds, strefa gier, strefa sportu, czy też strefa dla dzieci - gdzie czekać będą atrakcje plastyczne, logiczne i architektoniczne. Będzie również można zrobić podstawowe badania lekarskie, a także wziąć udział w kiermaszu i loterii fantowej WOŚP. Tradycyjnie o godz. 20.00 wysłane zostanie "Światełko do Nieba" - na parkingu pomiędzy halą Gdynia Arena a Centrum Riviera.

Trzeci gdyński sztab - w YMCA Gdynia (ul. Żeromskiego 26) - pomaga w organizacji niezwykłego przejazdu rowerowego. Jego uczestnicy przejadą z Sopotu do Gdyni pod hasłem "Na rowerach dla Orkiestry (Mikołaje na rowerach 2018)". Wystartuje on o godz. 12.00 sprzed Ergo Areny. Dalej pojadą Drogą Zieloną, al. Niepodległości, al. Zwycięstwa i ul. Świętojańską, a następnie skręcą na skwer Kościuszki i al. Jana Pawła II dojadą do Wydziału Nawigacji Akademii Morskiej w Gdyni. Tam kończy się trasa. Szczegóły na temat przejazdu można znaleźć tutaj. Ponadto sztab będzie prowadził też aukcje na portalu Allegro na koncie GdyniadlaWOSP. Do wylicytowania m.in.:
- kolacja z Robertem Biedroniem i Magdą Gessler, którą sami przyrządzą
- bursztynowy naszyjnik Barbary Nowackiej
- kolacja z Januszem Palikotem
- kalendarz z podpisem Kuby Błaszczykowskiego
- jednodniowy rejs dla 7 osób jachtem "Copernicus"

Sztab YMCA cały czas rejestruje też wolontariuszy. Każdy, kto chce do nich dołączyć i tym samym osobiście zaangażować się w zbiórkę datków dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, wciąż może się zgłosić. Rejestracja trwa pod adresem: www.gdyniadlaorkiestry.pl/rejestracja.

Wszystkie gdyńskie sztaby wciąż przyjmują też przedmioty na licytacje. Jeśli ktoś w ten sposób chce pomóc Orkiestrze wystarczy, że zgłosi się do jednego z nich już teraz poprzez profile na Facebooku: sztab YMCA, sztab w Teatrze Miejskim oraz sztab w Centrum Riviera lub mailowo: wosp.gdynia.teatr@gmail.com, alicja@gdyniadlaorkiestry.pl i radyko@gla.edu.pl. Przyjmowany jest każdy rodzaj wsparcia, od rzeczy na licytację, po ciepłe napoje dla wolontariuszy.

W mieście będą też inne atrakcje. 14 stycznia, w godz. 10.30-19.30, funkcjonować będzie linia trolejbusowa 026. Numer nawiązuje do 27. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i trasy przez Orłowo, obsługiwanej na co dzień m.in. linią 27. Trolejbus będzie jeździł na trasie: Gdynia Dworzec Główny PKP - Wójta Radtkego - Świętojańska - al. Marsz. Piłsudskiego - Władysława IV - al. Zwycięstwa - al. Niepodległości - Sopot Reja. Z Sopotu do Gdyni zamiast ul. Wójta Radtkego, do Dworca Głównego dojedzie ul. Jana z Kolna i przez Plac Konstytucji. Kursy na tej linii będą wykonywane przez pojazdy zabytkowe. Przejazd tymi trolejbusami będzie bezpłatny dla pasażerów. W pojazdach wolontariusze będą prowadzić zbiórkę dobrowolnych datków na rzecz WOŚP. Linia 026 jest współorganizowana przez Przedsiębiorstwo Komunikacji Trolejbusowej w Gdyni, Pomorskie Stowarzyszenie Sympatyków Transportu Miejskiego i Zarząd Komunikacji Miejskiej w Gdyni.

Podczas 27. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zagra też Akademia Morska w Gdyni. W godz. 12.00-16.00 w budynku Wydziału Nawigacji (al. Jana Pawła II 3) czekać będą atrakcje. To symulator manewrowy, na którym studenci uczą się m.in. manewrowania statkiem. A o pełnym godzinach odbywać się także będą pokazy w planetarium im. Antoniego Ledóchowskiego.

W Dziennym Domu Pomocy Społecznej (ul. Gen. Maczka 1), w godz. 9.00-14.00, odbędzie się "Granie na Maczka". W programie: koncert uczniów Szkoły Muzycznej "Concertino" z Gdyni, występy muzyczno-wokalne oraz taneczne Akademii Muzyki Rozrywkowej z Gdyni, pokaz Jasełek w wykonaniu seniorów, występ przedszkola nr 19, kiermasz prac, loteria, licytacja gadżetów WOŚP, domowa kawiarenka oraz inne atrakcje.

Natomiast w Centrum Kultury i Rozrywki Gdynia Waterfront, w godz. 10.00-22.00, będzie można zobaczyć pokazy taneczne i sportowe oraz występy grup dziecięcych. Do wylicytowania będą: korki z autografem Roberta Lewandowskiego, złote serca, zaproszenia do hoteli i restauracji, rejsy Stena Line, piłka z autografem Zbigniewa Bońka, gadżety Wielkiej Orkiestry oraz niespodzianki od firm: Philipiak i Wittchen. Na scenie zagra zespół Detko Band, a gwiazdą wieczoru będą Trubadurzy, którzy wystąpią o godz. 17.00.

Na rzecz WOŚP będzie też grać Open House Gdynia. Założyciele i przedstawiciele tego festiwalu architektury i designu wystawiają na licytację swoje usługi - nietypowe zwiedzanie Gdyni i nie tylko. Można zdobyć: spacer rodzinnymi ścieżkami z Arkiem Brzęczkiem - przygotuje on spersonalizowaną trasę śladami nazwiska zwycięzcy i jego gdyńskich korzeni, przedsmak festiwalu Open House - czyli spacer po mieście, który zakończony będzie degustacją sernika przygotowanego przez Marię Chojnacką, wycieczkę niespodziankę z Michałem Miegoniem - spacer do Jądra Miasta oraz kolację dla dwóch osób przygotowaną własnoręcznie przez założycielkę festiwalu Open House - Dianę Lenart, którą zwycięzca zje wraz z nią w jej mieszkaniu - festiwalowym centrum dowodzenia w Kamienicy Hundsdorffów. Do każdej atrakcji dołączone będzie zaproszenie VIP dla dwóch osób na czwartą edycję festiwalu oraz zestaw festiwalowych gadżetów. Licytacja potrwa do 14 stycznia do godz. 23.59.

Orkiestra grać będzie także w Centrum Aktywności Seniora, Centrum Handlowym Batory, Klif i Szperk.

Przeczytaj także

Opinie (2) 1 zablokowana

 • Anna (1)

  nie mogę chodzić ale dajcie konto to dam swój datek

  • 5 0

  • A czemu nie ma koncertów??

   • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.