• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Gdynia Jazz By The Sea Weekend (Smooth Edition) (4 opinie)

Pierwszą edycję Gdynia Jazz By The Sea Weekend zamknie koncert legendarnego gitarzysty. Jego styl jest kwintesencją smooth jazzu, a on sam jest jego sztandarowym przedstawicielem.

1 października 2016 w Sali Koncertowej Portu Gdynia wystapi Peter White wraz z zespołem w skład którego wchodzi m.in. klawiszowiec Oli Silk!

jazz - koncerty w Trójmieście


Ze względów niezależnych od organizatora koncert Matt Bianco z New Cool Collective zostaje odwołany. Osoby, które kupiły bilety mogą uzyskać zwrot środków za bilety w punktach, w których dokonały zakupów. Koncert Petera White'a odbędzie się - jednak zostaje przeniesiony do Sali Koncertowej Portu Gdynia (ul. Rotterdamska 9). W przypadku jakichkolwiek pytań czy też wątpliwości prosimy o kontakt mailowy lub przez FB

Gwiazdą Gdynia Jazz by the Sea Weekend będzie - Peter White.Do Polski przyjedzie po raz drugi. Jego poprzedni koncert odbył się w Sali Kongresowej w Warszawie w 2006 r. Zarówno recenzenci, jak też publiczność bardzo pozytywnie ocenili tamto wydarzenie. Marek Dusza w Rzeczpospolitej pisał m.in.: "Sto minut muzyki lekkiej, łatwej i przyjemnej, a przy tym nasyconej ekspresyjnymi rytmami.. Publiczność była zachwycona melodyjnymi tematami, a muzycy gorącym przyjęciem..." Z kolei Kamila Czerniawska, recenzentka portalu Infomusic.pl, pisała m.in. "Na jego warszawskim koncercie licznie zgromadzeni wyznawcy stylu "smooth", każdy utwór nagradzali gromkimi brawami. Atmosfera koncertu już od samego początku była gorąca (...)Na koniec, podnosząc wszystkich na nogi,  zespół wykonał znany szlagier "Roller Coaster". Oklaskom nie było końca." Możemy być pewni, że w tym roku będzie co najmniej tak samo efektownie i dynamicznie. Peter White przyjeżdża do Gdyni z bardzo ciekawym składem muzyków towarzyszących. Na klawiszach zagra Oli Silk, który ma na swoim koncie utwory znajdujące się na pierwszy miejscu listy Smooth Jazz Billboard. Za instrumenty perkusyjne odpowiadać będzie Joe Becket, który grał m.in. ze Spandau Ballet, czy Mobym Za zestawem perkusyjnym usiądzie Marc Parnell - w swojej karierze współpracujący m.in. z Matt Bianco, Jethro Tull, Davem Kozem, Basią, Pet Shop Boys czy Robertem Plantem. Na basie zagra Frank Felix, który był członkiem Acoustic Alchemy. Poza tym współpracował z Nelly Furtado, Gabrielle, Davem Kozem czy też z Fatboy Slimem. Skład uzupełnia węgierski saksofonista Zoltan Kato.O ile Matt Bianco wspólnie z New Cool Collective wydali już nową płytę w tym roku, a o tyle Peter White w przerwach pomiędzy swoją praktycznie niekończącą się trasą koncertową, przygotowuje płytę, która ukaże się w drugiej połowie 2016 r. Tak więc w Gdyni będziemy mogli usłyszeć nie tylko największe przeboje Bueno Funk, Promenade, Caravan od Dreams, ale także premierowe nagrania.

Całe wydarzenie Gdynia Jazz by the Sea to nie tylko koncerty gwiazd, ale także przegląd filmów muzycznych, spotkanie muzyczne dla dzieci prowadzone przez aktorkę Teatru Muzycznego w Gdyni Katarzynę Kurdej oraz pianistę jazzowego Piotra Manię, targi płytowe, a także wielka gratka dla miłośników gitary bezpłatne warsztaty z Peterem Whitem. W przestrzeni miejskiej odbędzie się również koncert wrocławskiego zespołu Slow.

Organizatorem Gdynia Jazz by the Sea Weekend (Smooth Edition) jest gdyńska firma APP. Impreza odbywa się przy wsparciu miasta Gdynia (Prezydent Miasta objął nad nią patronat). Partnerami imprezy są BMG Goworowski, Gdyńskie Centrum Filmowe, AMS, Pixella, Centrum Riviera, Neolight, Admotion a patronami medialnymi: Jazz Forum, jazzsoul.pl, Radio Gdańsk, Uroda Życia, Trojmiasto.pl, Dziennik Bałtycki, Top Guitar, Gazeta Wyborcza, Nadmorski24.pl, Madame oraz SmoothJazz.com Global.

Szczegółowe informacje na temat Gdynia Smooth Jazz by the Sea Weekend można znaleźć na stronie www.jazzbythesea.pl oraz na https://www.facebook.com/jazzbytheseaweekend.

Przeczytaj także

Opinie (4)

 • fajnie

  że będzie w 3mieście kolejna ciekawa impreza
  mam nadzieję że się uda, i że będą kolejne edycje
  trochę więcej jazzu jeszcze nikomu nie zaszkodziło

  • 15 0

 • Świetna sprawa, ale bilety mega drogie.

  • 8 1

 • jazz kolejny (1)

  W 3 mieście samym jazzem żyją ;)
  pomysł dobry ale wybrane miejsce totalna lipa, to nie jest hala na koncerty dźwięk tam lipa
  i to logo jakby dziecko z przedszkola szlaczki se narysowało. Nie poważne.
  i prawda że bilety drooogie.

  • 10 7

  • Nie

   zgadzam się. Jazz to jazz, kto kocha ten idzie. A logo sympatyczne, na luzie, czyli jazzowo.

   • 2 1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.