• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Gdańska Eko Strefa - Czyste Miasto Gdańsk

To jedyne takie wydarzenie, w którym spotykają się wszystkie jednostki miejskie prowadzące swoje działania, projekty i kampanie na rzecz ochrony środowiska naturalnego oraz zrównoważonego rozwoju w jednym miejscu, aby przekazać całą swoją wiedzę i doświadczenie mieszkańcom gdańska w zakresie edukacji ekologicznej. W tym roku piknik odbędzie się na skwerze Heweliusza w Śródmieściu Gdańska w ostatni weekend wielkiego finału Jarmarku św. Dominika 2022 r.

Mile widziane są całe rodziny z dziećmi jak i gdańscy przedsiębiorcy, dla których Miasto przewidziało całą masę atrakcji i inspiracji. Idea zapoczątkowana przez Wydział Gospodarki Komunalnej Urzędu Miejskiego w Gdańsku, ma na celu zaznajomić mieszkańców z działaniami realizowanymi przez miasto na rzecz ochrony środowiska, propagować życie w idei zero waste oraz less waste, aby zapobiegać powstawaniu odpadów u samego ich źródła, a jak już powstaną, edukować jak świadomie i odpowiedzialnie z nimi postępować.

W specjalnie zaaranżowanej zielonej przestrzeni z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. W ramach Gdańskiej Eko Strefy pojawi się cała masa ekologicznych warsztatów kierowanych zarówno dla starszych jak i młodszych uczestników wydarzenia, podczas których będzie można wykonać ekologiczne produkty dla siebie i zabrać je ze sobą do domu. Zaprezentowany zostanie cały wachlarz porad, możliwości, pomysłów, działań i inspiracji opartych na konkretnych, życiowych przykładach dotyczący sposobów na prowadzenie zdrowego i aktywnego stylu życia, minimalizacji wytwarzania odpadów, oraz dbania o środowisko.

W programie na scenie wystąpi Miejski Teatr Miniatura ze specjalnie stworzonym na zlecenie UM WGK edukacyjnym spektaklem pt. Kierunek Ziemia, znane blogerki zero waste opowiedzą o swoim stylu życia, zobaczyć będzie można na żywo jak zdrowo i smacznie ugotować coś z pozostałości, które zostały nam w lodówce, obejrzeć występ taneczny, czy też zrelaksować się przy spokojnej muzyce.
Ponad to organizowane będą aktywności na świeżym powietrzu, quizy, gry i zabawy dla dzieci, warsztaty zero waste, zielarskie, a także zaprezentowany zostanie bogaty program przygotowany przez jednostki miejskie.

W pikniku wezmą udział m.in.: Wydział Gospodarki Komunalnej, Zakład Utylizacyjny, Gdańskie Wody, Gdańska Infrastruktura Wodociągowo-Kanalizacyjna, Gdańskie Usługi Komunalne, PreZero, Gdański Ośrodek Sportu, Gdańskie ZOO, Straż Miejska - Eko Patrol, Port Czystej Energii, Hevelianum, Hotel Scandic, Studio tańca Dominiki Peszel "Siemanko", Ziemiosfera, TIER i inni.

Opinie