• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła
Aktualna impreza artysty
Harakiri For The Sky

Força Macabra / Kovaa Rasvaa / Sylwetki

Zapraszamy na koncerty w klubie Desdemona w Gdyni.

lut 25

niedziela, godz. 18:00 - 23:00

Gdynia,
bilety 99 zł
Kup bilet
mar 17

niedziela, godz. 19:00

bilety 95 - 180 zł
Kup bilet
FORÇA MACABRA - thrashcore/crossover (Finlandia)
Zespół, który powstał jako symbol uwielbienia tych Finów dla brazylijskiego hardcore/thrash, głównie dla tamtejszego Armagedom, ale również Ratos de Porão, Fogo Cruzado, Olho Seco, Lobotomia i wielu innych. Z tej też przyczyny wszystkie teksty, tytuły płyt i utworów napisane są w języku portugalskim. Forca Macabra powstała w roku 1991, a już w 1992 odwiedziła Polskę, zaczynając swą mini trasę od kilkudniowego pobytu w kultowym gdańskim Klubie Inicjatyw Społecznych C-14, w którym zagrała spontanicznie zorganizowany koncert. Można więc uznać, że występ w Desdemonie odbędzie się na trzydziestolecie pierwszej wizyty Finów w Trójmieście. W latach 90. zespół wielokrotnie wracał do Polski, aczkolwiek jedyny ich późniejszy koncert w Trójmieście został przerwany zanim Finowie zdążyli wejść na scenę. Poza naszym krajem zespół wystąpił w większości krajów Europy oraz w Japonii, Brazyli, USA czy Meksyku. Ostatnia dekada przyniosła jednak zdecydowane ograniczenie aktywności koncertowej, więc kolejna okazja do zobaczenia w okolicy może się prędko nie zdarzyć!

ciężkie brzmienia - koncerty w Trójmieście


KOVAA RASVAA - hardcore punk (Finlandia)
Przez 13 lat działalności ta fińska załoga stoi w forpoczcie nowej fali skandynawskiego hardcore punka, skutecznie podbijając koncertowe miejscówki na całym świecie, od skłotów Sao Paolo i kalifornijskich piwnic po kluby muzyczne Helsinek i festiwale pokroju OEF. Płyty wydają w renomowanym labelu Svart Records, a w Trójmieście wystąpią po raz pierwszy!

SYLWETKI - punk anarcho-liryczny (Bytów)
SYLWETKI - Historie do-myślowe,oparte na kanwie wydarzeń półprawdziwych z liryczno-epiczną narracją melodyczną o wyczuwalnym anarcho-pank-gitowym rodowodzie, z towarzyszeniem instrumentów szarpanych i perkusyjnych.
Zespół powstał w 2008 roku, jako side-project bytowskiego No-Se, obecnie wciąż gra w nim 3/4 składu tej kapeli. Poza No-Se członków Sylwetek mogliście natomiast widzieć w składach takich jak Calm The Fire czy Defibrylacja.
Mimo, że Sylwetki grają już przeszło dekadę i mają na koncie trzy płyty studyjne, ich debiut koncertowy miał miejsce dopiero w listopadzie ub. roku, również w Desdemonie.Tym chętniej ponownie zapraszamy tę kaszubską załogę do Gdyni.

Przy okazji hucznie obchodzimy też czterdziestkę Dejwa
Wjazd 30 PLN

Opinie

 • ciężkie brzmienia , rock / punk
  lut 23
  piątek, g. 20:00
  Gdańsk, Projektornia
  Krew koncert