stat
Impreza już się odbyła

Finał Brave Kids dla Trójmiasta

Zapraszamy dzieci i młodzież, rodziców i dziadków uczestników oraz uczestniczek Brave Kids, a także wszystkie chętne osoby na finałową prezentację dwutygodniowej pracy artystycznej w ramach Brave Kids dla Trójmiasta 2020.

Zobaczymy co dzieci opowiedzą o sobie i swoich zainteresowaniach, poznamy ich talenty i emocje, a przede wszystkim poczujemy magię spotkania, współpracy i wolność ekspresji.

Przed grupami Brave Kids dla Trójmiasta wystąpi Kolektyw RUCHU z projektem "Dear Body".

Uczestnictwo w wydarzeniu jest bezpłatne, ale ze względu na bezpieczeństwo i procedury związane z pandemią COVID-19 obowiązują zapisy - link do zapisów:
https://forms.gle/StZETzUx46DBbQYKA

Prezentacje finałowe Brave Kids dla Gdańska powstają w dwóch grupach artystycznych prowadzonych przez instruktorów artystycznych Brave Kids:
zespól 1: @Kacper Matuszewski i @Weronika Figurska-Zięba
zespół 2: @Agnieszka Ćwieląg i @Ola Mońko

Ideą Brave Kids projektu edukacyjno-artystycznego od ponad dekady rozwijającego się nie tylko we Wrocławiu, ale wielu innych miastach Polski i poza granicami naszego kraju - jest SPOTKANIE. I to spotkanie szczególne bo jego najważniejszym aspektem jest RÓŻNORODNOŚĆ we wszelkich możliwych aspektach, zarówno indywidualnych, jak i kulturowych, językowych i społecznych. W obecnej sytuacji ograniczeń wprowadzonych niemalże na całym świecie, te dwa najważniejsze elementy projektu, a więc spotkanie i różnorodność, które tworzą uczestnicy projektu pochodzący z odległych zakątków świata i kultur, sprawiają, że projekt nie może odbyć się w tradycyjnej, międzynarodowej odsłonie. W związku z tym projekt przyjął formę spotkania się i skupił się na poszukiwaniu różnorodności wśród dzieci mieszkających w tych samym mieście.

Lokalny Brave Kids
- to propozycja przeniesienia wieloletnich doświadczeń projektu Brave Kids i unikalnego modelu pracy dzieci uczą dzieci na działania o charakterze ogólnopolskim z udziałem jednostek, czy grup, które od lat mieszkają blisko siebie, a bardzo niewiele, a może nic o sobie nie wiedzą. Otwieramy się na to, co kryje się pod maskami codzienności i wyruszymy na wspólne poszukiwanie i odkrywanie różnorodności oraz ukrytych talentów wśród nas samych i na własnym podwórku!

Jak to działa? Brave Kids to działania artystyczne i rozwojowe dla lokalnych grup artystycznych lub osób indywidualnych zainteresowanych twórczym spotkaniem z innymi. Zajęcia warsztatowe prowadzą doświadczeni instruktorzy Brave Kids bazując na modelu pracy dzieci uczą dzieci. Opierają się one na odkrywaniu potencjału i talentów poszczególnych uczestników, którzy następnie dzielą się swoimi umiejętnościami z innymi. Warsztaty zawierają ćwiczenia wspierające ekspresję i swobodę twórczego działania poszczególnych uczestników poprzez elementy artystyczne: ruchowe, taneczne, plastyczne i muzyczne, a także gry i zabawy zespołowe. Ideą warsztatów jest wzmacnianie poczucia pewności siebie dzieci, rozwinięcie umiejętności współpracy i twórczego działania w grupie, komunikacji i empatii.

Wydarzenie jest częścią programu Brave Kids 2020 finansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz Gminy Wrocław.

Przeczytaj także

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.