• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Filmy krótkometrażowe nominowane do Oscara 2024 - filmy fabularne

Kino Repertuar wszystkich kin w Trójmieście

Pięć krótkometrażowych filmów, które poruszają różnorodne tematy. W Później poznamy historię Dayo (David Oyelovo), który po brutalnym incydencie w centrum Londynu próbuje odzyskać spokój ducha. W Niezłomnym doświadczymy dramatu ostatnich 48 godzin życia 14-letniego chłopca, który desperacko pragnie wolności. Kawaler fortuny to przypowieść o Karlu, który odkrywa, ile w stanie jest znieść jeden człowiek, a Czerwony, biały, niebieski opowie historię młodej dziewczyny Rachel (Brittany Snow), która stawia wszystko na jedną kartę, by przełamać trudności losu. Na koniec zanurzymy się w pastelowym świecie Wesa Andersona i jego Zdumiewającej historii Henry'ego Sugara, w której milioner (Benedict Cumberbatch) poznaje niezwykłe umiejętności. To niezapomniana podróż przez różne światy, pełna niespodzianek i głębokich emocji.

kwi 21

niedziela, godz. 20:45

bilety 42,9 zł
przedsprzedaż 34,9-39,9 zł

3 - 26 kwietnia 2024, godz. 12:00

bilety 12 zł
Filmy

Później (The After) / reż. Misan Harriman / Wielka Brytania / 2023 / 18
Niezłomny (Invincible) / reż. Vincent René-Lortie / Kanada / 2022 / 30
Kawaler szczęścia (Knight of Fortune) / reż. Lasse Lyskjær Noer / Dania / 2022 / 25
Czerwony, biały, niebieski (Red, White and Blue) / reż. Nazrin Choudhury / USA / 2023 / 23
Zdumiewająca historia Henryego Sugara (The Wonderful Story of Henry Sugar) / reż. Wes Anderson / USA / 2023 / 37
Łączny czas: ok. 135 minut.


Później (The After) / reż. Misan Harriman / Wielka Brytania / 2023 / 18
Mocna i poruszająca historia Dayo (David Oyelowo; Interstellar, Selma), londyńczyka próbującego odzyskać siebie i na nowo odnaleźć się w społeczeństwie po tym, jak był świadkiem brutalnego incydentu w centrum miasta.

Niezłomny (Invincible) / reż. Vincent René-Lortie / Kanada / 2022 / 30
Inspirowany prawdziwymi zdarzeniami, film opowiada o ostatnich 48 godzinach życia Marca-Antoinea Berniera, 14-letniego chłopca desperacko pragnącego odzyskać wolność.

Kawaler fortuny (Knight of Fortune) / reż. Lasse Lyskjær Noer / Dania / 2022 / 25
Strata bliskiej osoby, smutek, ryzyko żółtaczki i trumna splot nieszczęśliwych okoliczności, które sprawiają, że Karl zaczyna mieć dość wszystkiego.

Czerwony, biały, niebieski (Red, White and Blue) / reż. Nazrin Choudhury / USA / 2023 / 23
Rachel (Brittany Snow; Pitch Perfect, jest samotną matką i żyje od wypłaty do wypłaty. Niespodziewana ciąża komplikuje jej i tak już wystarczająco trudną sytuację, więc dziewczyna postanawia przekroczyć granice stanu, aby dokonać aborcji. Los rzuca jej pod nogi kolejne kłody i kiedy Rachel zastanawia się nad ciągiem zdarzeń, które doprowadziły ją do tej podróży, odkrywa druzgocącą prawdę, która zmieni jej życie na zawsze.

Zdumiewająca historia Henryego Sugara (The Wonderful Story of Henry Sugar) / reż. Wes Anderson / USA / 2023 / 37
Kolejna perełka filmowa od Wesa Andersona. Tym razem reżyser bierze na warsztat opowiadanie Roalda Dahla o bogatym mężczyźnie imieniem Henry Sugar, który odkrywa istnienie guru potrafiącego widzieć z zamkniętymi oczami. Milioner postanawia opanować tę umiejętność i wykorzystać ją w grach hazardowych. Na ekranie, jak zwykle u Andersona, plejada gwiazd: Benedict Cumberbatch (w tytułowej roli), Ralph Fiennes, Ben Kingsley czy Dev Patel.

bilety: https://biletyna.pl/film/Filmy-krotkometrazowe-nominowane-do-Oscara-2024-filmy-fabularne/Gdansk#bilety

Opinie