• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Filmowy mikrokosmos. Filmoznawcza prelekcja o filmie krótkometrażowym

Kino Repertuar wszystkich kin w Trójmieście

Zapraszamy na kolejną odsłonę cyklu "Filmowy mikrokosmos: Małe światy na dużym ekranie". Comiesięczne spotkania przy kawie i herbacieorbitują wokół tematyki szeroko pojętego filmu krótkometrażowego. Kurs naszych wspólnych międzyświatowych podróży wyznaczają filmoznawcze prelekcje, po których dyskutujemy o podejmowanych w filmach kwestiach.

kwi 25

czwartek, godz. 17:30

Sopot,
Wstęp wolny
maj 9

czwartek, godz. 18:30 - 21:30

bilety 15 zł
ulgowy 10 zł
Kolejne spotkanie cyklu odbędzie się 29 lutego o godzinie 17:30. Skupimy się wówczas na małych i być może niepozornych, ale niezwykle intensywnych światach naszego dzieciństwa. Drogę wspólnych rozważań wyznaczą zarówno animowane, jak i aktorskie filmy krótkometrażowe przedstawione w otwierającej spotkanie prelekcji. Tytuły, które weźmiemy na tapet dobrane zostały tak, by reprezentować całą gamę emocji i doświadczeń wieku młodzieńczego. Nie stronią więc ani od przytłaczającego poczucia niepewności, ani tym bardziej od niepowstrzymanej chęci poznania.

Spotkanie poprowadzi bibliotekarka, Kamila Chmara, absolwentka filologii polskiej oraz wiedzy o filmie i kulturze audiowizualnej. Na co dzień pracuje w sopockiej mediatece, w której propaguje równość wszystkich form artystycznego wyrazu. Wszędzie doszukuje się drugiego dna i głęboko wierzy, że każde zetknięcie z kulturą może nas czegoś nauczyć - czy to o świecie, czy o sobie samych. Z tego względu wolne chwile poświęca zarówno na oglądanie Marvela, pisywanie własnej prozy poetyckiej, granie we wszelkiej maści gry, jak i na obserwowanie nocnego nieba.

Opinie