• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
Wydarzenie aktualne
Filmowe spotkania z miastem
PATRONAT

Filmowe warsztaty dyskusyjne 2023 - pokaz filmu Lombard i spotkanie

Kino Repertuar wszystkich kin w Trójmieście

Interesujesz się kinem? Lubisz oglądać filmy i o nich rozmawiać? Zapraszamy mieszkanki i mieszkańców Miasta Gdańska, do udziału w drugiej edycji projektu Filmowych Warsztatów Dyskusyjnych organizowanych w Kinie Kameralnym Cafe przy ul. Lektykarskiej 4 w Gdańsku.

Spotkania będą odbywać się raz w miesiącu od kwietnia do lipca. W programie cztery seanse nowych produkcji filmowych połączone z dyskusją i spotkaniem z gościem specjalnym. Prezentowane filmy będą poruszać zagadnienia aktualnych problemów społecznych, wartości w życiu człowieka i innych kwestii związanych z kulturą, nauką, filozofią.

DRUGIE SPOTKANIE 24 maja o godz. 18:00

Obowiązują zapisy:
https://forms.gle/8SFx5G6dkS2eyJsR6

Pokaz filmu Lombard
O filmie:

Ulice szare, dzielnica biedna, a w tym wszystkim para kolorowych ptaków. Charakterna Jola i pomysłowy Wiesiek od lat prowadzą jeden z największych lombardów w Europie. Biznes, który niegdyś cieszył się sporym powodzeniem, dziś podupada. Bytomskie przedmieścia, dokąd przeniesiono magazyn, utrudniają dotarcie do klientów i przedsiębiorstwo bardzo szybko staje się nierentowne. Sytuacji nie ułatwiają rodzinne niesnaski, związek pary wisi na włosku. Wyprzedaże nie pomagają, ale Jola nie daje za wygraną i wpada na pewien pomysł. Czy coraz bardziej skonfliktowanej parze uda się uniknąć bankructwa i odbudować relację? Sprawdźcie, czy można odnaleźć miłość wśród sterty kabli.

Gościnie specjalne:
Katarzyna Gajdiss i Kaśka Abramek -
realizujące projekt BOMS odnawiający i nadający nowe życie przedmiotom przeznaczonym na utylizację. BOMS to głównie złom w pięknej postaci, drugie życie starym gratom i przywracanie do życia rzeczy, które wylądowały już na śmietniku. BOMS to nowoczesna forma, żywe kolory i zaskoczenie.

Zwieńczeniem Filmowych Warsztatów Dyskusyjnych będzie dzielnicowy Quiz Filmowy. Drużyny będą składać się z członków wywodzących się z poszczególnych dzielnic Gdańska.
Zachęcamy do integracji z sąsiadami i udziału w wydarzeniach.

Wstęp na wydarzenia jest darmowy i skierowany do wszystkich chętnych gdańszczanek i gdańszczan powyżej 16-go roku życia. Na każdy seans obowiązują zapisy.

Projekt dofinansowany ze środków Miasta Gdańska.

Opinie