• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła
Wydarzenie aktualne
Filmowe spotkania z miastem

Filmowe warsztaty dyskusyjne 2023 - pokaz filmu Chłopiec z niebios i spotkanie

Kino Repertuar wszystkich kin w Trójmieście

Interesujesz się kinem? Lubisz oglądać filmy i o nich rozmawiać? Zapraszamy mieszkanki i mieszkańców miasta Gdańska, do udziału w drugiej edycji projektu Filmowych Warsztatów Dyskusyjnych organizowanych w Kinie Kameralnym Cafe przy ul. Lektykarskiej 4 w Gdańsku.

mar 14

czwartek, godz. 18:30

bilety 15 zł
ulgowy 10 zł
Spotkania będą odbywać się raz w miesiącu od kwietnia do lipca. W programie cztery seanse nowych produkcji filmowych połączone z dyskusją i spotkaniem z gościem specjalnym. Prezentowane filmy będą poruszać zagadnienia aktualnych problemów społecznych, wartości w życiu człowieka i innych kwestii związanych z kulturą, nauką, filozofią.

 CZWARTE SPOTKANIE - 26 lipca o godz. 18:00
 Obowiązują zapisyhttps://forms.gle/Qspp7NJjeZnDM3mA8

Pokaz filmu "Chłopiec z niebios"
O filmie:

Adam, chłopak z małej rybackiej wioski, przyjeżdża na prestiżowe stypendium do Kairu. Gdy staje się świadkiem tajemniczego zabójstwa kolegi, zostaje wplątany w śmiertelnie niebezpieczną intrygę. Zmuszony do współpracy, zgadza się przeniknąć do Bractwa Muzułmańskiego jednej z najpotężniejszych organizacji islamu, która nie zawaha się przed niczym, żeby chronić swoje tajemnice. Aby przeżyć, Adam bardzo szybko będzie musiał opanować reguły gry niezwykle brutalnego świata, wkraczając na ścieżkę, z której nie ma już powrotu.

Naszym gościem specjalnym będzie Piotr Seweryn Pawłowski - radca prawny aktywny na polu działalności publicznej, zwłaszcza pozarządowej. Od 2015 r. w ramach działalności pozarządowej jest liderem społeczności świeckiej na Pomorzu, domagającej się realnego rozdziału państwa od kościoła, w tym przede wszystkim zaprzestania finansowania katechezy w szkołach z pieniędzy publicznych.

Zwieńczeniem Filmowych Warsztatów Dyskusyjnych będzie dzielnicowy Quiz Filmowy. Drużyny będą składać się z członków wywodzących się z poszczególnych dzielnic Gdańska.
Zachęcamy do integracji z sąsiadami i udziału w wydarzeniach.
Wstęp na wydarzenia jest darmowy i skierowany do wszystkich chętnych gdańszczanek i gdańszczan powyżej 16-go roku życia.
Na każdy seans obowiązują zapisy.
Projekt dofinansowany ze środków Miasta Gdańska.

Opinie

 • projekcje filmowe
  mar 2-3
  sobota - niedziela, g. 10:30, 12:30
  Gdańsk, Helios Forum Gdańsk
  Kung fu panda 4
 • muzyka na żywo , spotkanie , forum
  mar 2-3
  sobota - niedziela
  Gdańsk, Kolonia
  BOUT It