• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Ewa Bem

Niepowtarzalny, ciepły głos, sceniczna charyzma i autentyczność. Wspaniała wokalistka, wyjątkowa osobowość o nienagannych manierach estradowych. Nagrała 15 albumów, zaśpiewała setki koncertów przed publicznością w kraju, a także w Europie, Ameryce, Afryce i Azji.

Należy do grona najwybitniejszych polskich piosenkarek, a w środowisku jazzowym uważana za pierwsza Damę Polskiego Jazzu. Swą wielką karierę rozpoczęła od zespołu Bemibek, formacji wyjątkowej na ówczesne czasy na polskim rynku muzycznym. Współpracowała z największymi nazwiskami polskiej sceny jazzowej min. z Wojciechem Karolakiem, Zbyszkiem Namysłowskim, Janem Ptaszynem Wróblewskim, Markiem Blizińskim, Henrykiem Miśkiewiczem. Od 1987 roku, z krótkimi przerwami, współpracuje z Andrzejem Jagodzińskim, pianistą, aranżerem, kompozytorem, kolejną wielką postacią polskiej sceny muzycznej.
W tym roku artystka obchodzi 50 rocznicę pracy artystycznej. Zawsze niewątpliwym atutem programów Ewy Bem była różnorodność repertuaru, ale szczególnie w roku jubileuszowym wybór utworów stanowi przekrój jej repertuaru z ostatnich 50 lat.

jazz - koncerty w Trójmieście


Począwszy od jej największych przebojów, poprzez nowe opracowania utworów innych wykonawców artystka wykonuje także utwory o typowo jazzowym brzmieniu. Wszystkie utwory w znakomitych aranżacjach Andrzeja Jagodzińskiego.

Przeczytaj także

 • Planuj Tydzień: Kazik, Adele Songbook, WOŚP i mistrzostwa świata piłki ręcznej
  Styczeń powoli dobiega końca, podobnie jak tegoroczne ferie zimowe. Można więc powoli rozpoczynać oczekiwanie na wiosnę, a w międzyczasie umilić sobie ciemne jeszcze wieczory koncertami, seansami filmowymi i spektaklami. W tym tygodniu czeka nas także 31. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i związane z tym akcje, a także Mistrzostwa Świata w piłce ręcznej czy urodziny Jana Heweliusza.
  26 stycznia 2023 (80 opinii)

Opinie

 • jazz , blues / soul , muzyka na żywo
  cze 19
  środa, g. 20:00
  Gdańsk, Stacja Food Hall
  Baltic Soul Session