• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza odwołana
PATRONAT

Europa bez fikcji

Kino Repertuar wszystkich kin w Trójmieście

Cykl kina dokumentalnego EUROPA BEZ FIKCJI to projekt Dyskusyjnego Klubu Filmowego UG Miłość Blondynki który na ma celu ukazania życia naszego kontynentu z jak najszerszej strony poprzez materię sztuki dokumentu. Europa, chociaż nie jest dużym kontynentem, cechuje się zróżnicowaniem pod względem sposobu życia, tradycji, a przede wszystkim kultury i obyczajowości.

Impreza została odwołana przez organizatora.

Spoglądając przez pryzmat kamery, przyjrzymy się jej strukturze kulturowej, ekonomicznej, geopolitycznej, zadając sobie nurtujące nas pytania, a może znajdziemy czasem odpowiedzi sięgające naszej wspólnej przyszłości jako mieszkańców Europy.

Zastanowimy się jak we współczesnej Europie funkcjonują lub ulegają procesowi redefinicji pojęcia takie jak tożsamość narodowa, tradycja czy obywatelskość? Jak wygląda w tym wszystkim Polska ale również cała Europa w kontekście reszty świata?

Zarówno przedstawiane przez nas filmy, jak i zaproszeni goście są pretekstem do odkrywania Europy, w której żyjemy. Odkrywania Europy, w której jej wszyscy obywatele odbijają swoje własne oblicza.

W lutowej odsłonie cyklu zajmiemy się tematem wprowadzenia ustawy o związkach partnerskich na grunt polski w kontekście tegoż tematu w Unii Europejskiej.
W panelu dyskusyjnym na temat ustawy o związkach partnerskich, który odbędzie się po pokazie filmowym udział wezmą: Marta Abramowicz (Tolerado Stowarzyszenie na rzecz osób LGBT), dr Katarzyna Bojarska (UG), Robert Biedroń (poseł RP), Radomir Szumełda (działacz PO) moderatorka Ania Urbańczyk


AŻ TU NAGLE ZESZŁEJ ZIMY
film dokumentalny, Włochy, 2008, 85 min.

Reżyseria: Gustav Hofer, Luca Ragazzi
Obsada: Gustav Hofer, Luca Ragazzi

Film o próbie wprowadzenia związków partnerskich we Włoszech. Dowcipny i poruszający. Laureat wielu nagród.

Gustav i Luca są razem od ponad ośmiu lat. Gustav jest niezależnym filmowcem i korespondentem programu telewizyjnego "Arte Kultur". Luca jest dziennikarzem i fotografem. W filmie opowiadają o swoim prywatnym życiu oraz o próbie wprowadzenia we Włoszech ustawy o związkach partnerskich.

Kiedy włoska centro-lewicowa koalicja przedstawiła projekt ustawy legalizującej związki partnerskie, wywołało to silny sprzeciw Watykanu i środowisk konserwatywnych. Gustav i Luca dokumentując wydarzenia tego czasu rozmawiają zarówno z politykami, jak i z przypadkowymi ludźmi spotkanymi na ulicy. Okazuje się, że odkrywają Włochy, jakich nie znali i jakich nie spodziewali się poznać.

Mimo ukazywania niepokojącego obrazu homofobii i uprzedzeń, film zachowuje lekką formę, a dowcipne komentarze autorów pozwalają zachować dystans.

Materiały dystrybutora: https://www.outfilm.pl/content/az-tu-nagle-zeszlej-zimy

Organizatorzy: DKF Miłość Blondynki UG / Akademickie Centrum Kultury ALTERNATOR UG/ Tolerado Stowarzyszenie na rzecz osób LGBT

Patroni medialni: Portal Trojmiasto.pl // Radio Gdańsk // Gazeta Uniwersytecka UG / Radio MORS

Opinie

 • projekcje filmowe , DKF
  maj 22
  środa, g. 19:00
  Sopot, DKF Kurort
  DKF Kurort