• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Dziewczyny na politechniki

Na poważnie i z przymrużeniem oka, czyli dzień otwarty tylko dla dziewczyn na Politechnice Gdańskiej. Przygotowaliśmy spotkania z kobietami sukcesu - absolwentkami naszej uczelni, oprowadzimy uczestniczki po uczelnianych laboratoriach. Co więcej dziewczyny, które odwiedzą jutro PG będą mogły zobaczyć jak działa Cyber-oko, Polski Wynalazek Roku 2013.

W planie dnia ponadto: pokaz mody inspirowanej architekturą, wiosenne trendy dla politechniczek, efektowny występ sekcji teakwondo, a nawet trochę magii - sztuczkę dla każdej dziewczyny przygotuje Maciej Dzięgielewski, student naszej uczelni, uczestnik programu "Mam talent".

Zapraszamy w czwartek, 25 kwietnia o godz. 8.45 na Dziedziniec im. Jana Heweliusza w Gmachu Głównym Politechniki Gdańskiej. Wstęp wolny! Jutrzejszy dzień będzie miał charakter wielkiej imprezy informacyjnej. Uczestniczki dowiedzą się, jakie kierunki studiów oferuje Politechnika Gdańska, jak skorzystać z zagranicznej wymiany studenckiej, jak starać się o stypendia albo co zrobić, aby zapisać się na kurs wyrównawczy z matematyki lub fizyki. Będzie też okazja, by porozmawiać z pracownikami Biura Karier PG oraz dowiedzieć się jakie zawody reprezentują kobiety zatrudnione w firmach przemysłowych - spotkanie z przedstawicielkami firmy Eaton.

Program akcji "Dziewczyny na politechniki" na naszej uczelni można prześledzić na stronie internetowej www.pg.gda.pl/dziewczynynapolitechniki/ Na Politechnice Gdańskiej kobiety stanowią 38,9 proc. studentów. Najwięcej pań studiuje na Wydziale Zarządzania i Ekonomii PG oraz Chemicznym, najmniej na Wydziałach Elektrotechniki i Automatyki oraz Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki. Akcja "Dziewczyny na politechniki" organizowana jest przez Fundację Edukacyjną Perspektywy we współpracy z Konferencją Rektorów Polskich Uczelni Technicznych. Ma ona przełamywać stereotypy na temat męskich i kobiecych zawodów i zachęcić uczennice do podejmowania studiów na kierunkach technicznych i ścisłych.

Przeczytaj także

Opinie