stat
Impreza już się odbyła

Dzień otwarty w Bałtyckim Terminalu Kontenerowym

Już w najbliższą sobotę (25 maja) między godziną 9:00 a 14:00 Bałtycki Terminal Kontenerowy w Gdyni zaprasza na Dzień Otwarty. Mieszkańcy Trójmiasta i turyści będą mogli tego dnia zobaczyć z bliska pracę terminalu. Dla zwiedzających przygotowano także wiele wyjątkowych atrakcji, w tym darmowe skoki na bungee! Imprezę zorganizowano z okazji 10-lecia prywatyzacji BCT.

W najbliższą sobotę BCT umożliwi zwiedzanie, na co dzień niedostępnych, miejsc na terenie terminalu. Pracownicy firmy będą opowiadać o pracy urządzeń przeładunkowych, obsłudze wielkich maszyn takich jak siedemdziesięciometrowe suwnice nabrzeżowe czy mobilne dźwigi. Wśród atrakcji znajdą się również darmowe skoki na bungee (dla osób pełnoletnich) czy specjalnie przygotowana strefa dla dzieci. Najmłodsi będą mogli poszaleć na olbrzymiej dmuchanej zjeżdżalni w kształcie statku pirackiego, stworzyć makietę pirackiej wyspy z pianek playmais, wziąć udział w konkursach czy zjeść pomarańczową watę cukrową.

10-lecie prywatyzacji BCT to wspaniała okazja by pokazać terminal wszystkim tym, którzy na co dzień nie mają do niego dostępu. Chcemy by wszyscy, których interesuje praca w porcie
a w szczególności w terminalu kontenerowym, mieli okazję na własne oczy zobaczyć obsługę statku, terminal kolejowy czy funkcjonowanie maszyn na co dzień pracujących przy obsłudze kontenerów. To również okazja dla załogi BCT by pokazać najbliższym miejsce swojej pracy - mówi Dagmara Łuczka rzeczniczka prasowa firmy.

Ponadto pomorska Służba Celna, włączając się w organizację Dnia Otwartego, przygotowała dla zwiedzających prezentację mobilnego oraz stacjonarnego skanera. Zwiedzający będą mogli też zobaczyć wozy bojowe straży pożarnej oraz pokaz sprzętu gaśniczego, który odbędzie się o godzinie 12:00.

W sobotę między Skwerem Kościuszki a terminalem będzie kursował specjalny darmowy autobus linii 570 (odjazd z przystanku przy Centrum Gemini ul. Jerzego Waszyngtona co godzinę: 08:45, 09:45, 10:45, 11:45, 12:45).

To nie jedyne atrakcje, które przygotowaliśmy z okazji naszego jubileuszu. Przy Placu Grunwaldzkim w Gdyni, 17 maja stanął kontener ze zdjęciami laureatów konkursu fotograficznego pt. "Gdynia - Port Przyszłości". Zaprezentowane zdjęcia uzyskały, spośród ponad 100 nadesłanych prac, najwięcej głosów internautów. Wystawa potrwa do 3 czerwca - dodaje Dagmara Łuczka.

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.