• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Dzień dla Zdrowia w Galerii Morena

Sobota, 27 kwietnia będzie w Galerii Morena Dniem dla Zdrowia. Wszyscy Klienci będą mogli skorzystać z bezpłatnych badań i konsultacji z zakresu zdrowia i zdrowego stylu życia.

cze 23

niedziela, godz. 10:00

Gdynia,
Wstęp wolny
W sobotę, 27 kwietnia, w godzinach 12.00 - 18.00, Galeria Morena zaprasza na bezpłatne badania i konsultacje na stanowiskach:

NFZ Gdańsk, gdzie będzie można przeprowadzić pomiar ciśnienia i analizę składu ciała. Konsultanci będą również informować o programach profilaktycznych prowadzonych przez Fundusz oraz przeprowadzać instruktaż samobadania piersi i jąder na fantomach. Tuż przed Majówką warto też wyrobić kartę EKUZ, która stanowi dowód ubezpieczenia zdrowotnego na wyjazdach.

OIPiP Gdańsk pielęgniarki i położne z gdańskiego oddziału organizacji będą prowadzić działania edukacyjne w zakresie samobadania piersi z ćwiczeniami na fantomie oraz chorób cywilizacyjnych w szczególności: cukrzycy (pomiar poziomu cukru we krwi), nadciśnienia i otyłości (pomiar ciśnienia krwi) oraz z pierwszej pomocy.

IFMSA Poland Oddział Gdańsk tutaj studenci medycyny będą mierzyć poziom glukozy we krwi i ciśnienie. Na stanowisku edukacji z zakresu kardiologii będzie można obejrzeć model serca 3D. W punkcie ProfiRAKtyka będzie można dowiedzieć się jak zapobiegać nowotworom i jak, poprzez samobadanie działać profilaktycznie. W Szpitalu Pluszowego Misia dzieciaki przekonają się, że nie ma co się bać wizyt lekarskich. Będzie też Ratowanie na Spontanie, czyli nauka pierwszej pomocy. W tej strefie znajdzie się również stanowisko rejestracji do bazy dawców narządów.

Centrum Diagnozy i Terapii Neurologopedycznej, którego specjaliści będą udzielać konsultacji z zakresu karmienia niemowląt, rozszerzania diety i doboru akcesoriów. Tutaj też będzie można porozmawiać o rozwoju mowy u dzieci i artykulacji, a terapeuci centrum zaproszą najmłodszych do zabaw, które są również wykorzystywane podczas terapii.

Centrum Terapii WYSPA na tym stanowisku Klienci Galerii będą mogli skorzystać ze skróconych konsultacji fizjoterapeutycznych dla dzieci i dorosłych, obejmujących m.in. badanie stóp na podoskopie. W strefie fizjoterapeuty sportowego dzieci trenujące każdą dyscyplinę będą mogły skonsultować bieżące problemy oraz uzyskać wskazówki do dalszych treningów. Najmłodszych zaciekawi strefa doświadczeń sensorycznych tiule, gniotki, slime i maty dotykowe. Centrum przygotuje też pokazowe zajęcia gimnastyki grupowej, a także strefy: terapii widzenia oraz Biofeedbacku i Neuroflow, czyli terapii wspierających skupienie i koncentrację. Korzystający z konsultacji mogą liczyć na zniżki na kontynuację spotkań w Centrum.

ARMA-MED w tym miejscu będzie można porozmawiać z instruktorami gimnastyki korekcyjnej, którzy w swojej strefie zaprezentują specjalistyczny sprzęt oraz pokażą przykładowe ćwiczenia.

MEDI, czyli spotkanie ze specjalistką wkładek IGLI, która będzie przeprowadzać przesiewowe badanie stóp na podoskopie, z ewentualną konsultacją dotyczącą kwalifikacji do noszenia wkładek.

Ziaja, która zaprosi na bezpłatne dermokonsultacje komputerowe badanie skóry, określające jej poziom nawilżenia, ukrwienie i elastyczność, po których nastąpią konsultacje z zakresu doboru odpowiedniej pielęgnacji.

Klub Zdrofit pomiar ciała przeprowadzany profesjonalną wagą Tanita każdy kto skorzysta z konsultacji otrzyma zaproszenie na bezpłatny trening w klubie.

Synexus, który proponuje profesjonalne konsultacje dietetyczne dla pacjentów z nadwagą lub otyłością z powikłaniami sercowo-naczyniowymi oraz quiz z nagrodami. Aby skorzystać z konsultacji należy się zapisać pod numerem telefonu: +48 735 276 610.

Wszystkie konsultacje i badania są bezpłatne mogą mieć one charakter skrócony lub wstępny i wymagać dalszych konsultacji w specjalistycznym punkcie opieki zdrowotnej.

Opinie