• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Dzień Zbóż, Warzyw i Owoców

Już w najbliższą niedzielę 22 października, w godzinach 11.00- 14.00 zapraszamy na wydarzenie wyjątkowe nie tylko dla wegetarian i miłośników darów Ziemi. Tego dnia w oliwskim ZOO królować będą zboża, warzywa i owoce, a wyjątkową atrakcją będzie możliwość zobaczenia ogrodu od kuchni - dosłownie! Tego dnia dowiemy się ile je słoń, zobaczymy jak i gdzie przygotowywane są roślinne posiłki dla ptaków, a w samo południe zapraszamy na wytworny lunch z małpami.

w każdą sobotę (do 29.06), godz. 9:00 - 13:00

Gdańsk, Piecki-Migowo skwer przy...
Wstęp wolny

w każdą sobotę (od 31.08 do 26.10.2024), godz. 9:00 - 13:00

Gdańsk, Piecki-Migowo skwer przy...
Wstęp wolny
Są smaczne, zdrowe i nie od dziś wiadomo, że warto je jeść. Zwierzęta z gdańskiego ZOO objadają się nimi tonami, a jakie potrawy lubią najbardziej, jakie smakołyki przygotowywane są dla nich każdego dnia oraz co, oprócz zjedzenia można zrobić z warzyw i owoców, tego wszystkiego i wiele więcej dowiemy się podczas Dnia Zbóż, Warzyw i Owoców w gdańskim ZOO już w tę niedzielę.

Warzywno- owocowe atrakcje będą odbywały się na terenie ogrodu w godzinach 11.00- 14.00 w sali edukacyjnej i kuchni (budynek główny- dyrekcja ), w chatce "Góralka" (na wzgórzu obok woliery kondora wielkiego) oraz w pawilonie małp ( tuż za budynkiem głównym, mijając pingwiny po lewej - na górce) .

Szczegółowy program Dnia Zbóż, Warzyw i Owoców w gdańskim ZOO
11.00- 14.00 sala edukacyjna + kuchnia
- Wizyta w kuchni dla zwierząt - poznajmy cenne zboża oraz delicje i rarytasy dla zwierząt z oliwskiego ZOO,
- Teatrzyk i warsztaty z ziemniakiem w roli głównej- animatorka Anna Franek "Pani Bajka" poprowadzi zabawy z okazji przypadającego 21 października święta ziemniaka,
- Sztuka rzeźbienia w owocach i warzywach czyli carving - Tomasz Zabrocki, Klaudia Lange i Radosław Kochanik odsłonią tajniki tej trudnej sztuki oraz zdradzą liczne carvingowe triki,
- sprawdzimy czy zwierzaki posiadają potrzeby estetycznego podania posiłku, a jeśli tak, to jakie,
- Alfabet owocowo-warzywny - sprawdź swoją wiedzę o warzywach i owocach,
- Warsztat dla dzieci: stwórz własną figurkę zwierząt z owoców lub warzyw,
- tylko dla dorosłych (siłaczy): Bitwa o Dynię!
12.00 pawilony małp
(szympansy lub mandryle - w zależności od temperatury powietrza)
- lunch z małpami

12.30- 14.00 "Góralka" (na wzgórzu obok woliery kondora wielkiego)
- ognisko - pieczony ziemniak dla chętnych ;-)

W niedzielę 22 października atrakcje związane z Dniem Zbóż, Warzyw i Owoców będą odbywały się w godzinach 11.00- 14.00, ale ogród czynny jest już od 9.00 (zamykamy o 17.00). Bilety kupimy w jesiennych w cenach 15 zł. ulgowy, 25 zł. normalny, bilet rodzinny 60 zł. W październiku kasy biletowe czynne są w godzinach 9.00- 16.00.

Chcąc zaoszczędzić czas warto zakupić bilet on line: https://bilety.zoo.gda.pl/, a wskazówki dotarcia do gdańskiego ZOO można znaleźć tutaj: https://zoo.gda.pl/access .

Zapraszamy na jesienny spacerek do malowniczo położonego Gdańskiego Ogrodu Zoologicznego

Opinie