• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Dzień Ryby

Pokazy kulinarne z rybami w roli głównej, prezentacja zalet płynących ze spożywania ryb, wskazówki dotyczące zdrowego żywienia, a także możliwość zakupu ryb morskich i słodkowodnych od rybaków to tylko niektóre z atrakcji, jakie czekają na wszystkich, którzy wezmą udział w Dniu Ryby. Wystarczy przyjść na Targ Rybny w Gdańsku w sobotę, 24 września 2016 r., aby poczuć prawdziwie morski klimat.

sie 23-27

piątek - wtorek

Gdańsk,
Wstęp wolny
wrz 11-13

środa - piątek

Gdańsk,
Dzień Ryby jest wydarzeniem promującym tradycje rybackie, rybołówstwo, a także bogactwo zasobów naturalnych województwa pomorskiego. To doskonała okazja do spróbowania kulinarnych specjałów przyrządzonych z ryb w sposób tradycyjny, poszerzenia wiedzy dotyczącej walorów zdrowotnych ryb, a także możliwość zakupu świeżych i wędzonych ryb morskich i słodkowodnych bezpośrednio od rybaków.

Wydarzenie, na które zaprasza Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego, wpisuje się w tradycje rybactwa i rybołówstwa naszego regionu oraz politykę rozwoju województwa.

Dzień Ryby poprzedzi konferencja pt. "Perspektywy rozwoju rybołówstwa i gospodarki rybackiej w województwie pomorskim", która odbędzie się w piątek, 23 września w Sali Okrągłej im. Lecha Bądkowskiego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego.

Podczas tego spotkania zostaną omówione możliwości i zasady wykorzystywania środków finansowych w ramach PO "Rybactwo i morze". Poruszona zostanie również tematyka dotycząca szkód wyrządzanych przez kormorany. Uczestnicy konferencji postarają się omówić perspektywy rozwoju gospodarki morskiej i śródlądowej dla województwa pomorskiego.

Opinie