• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Dzień Otwarty Morskiego Oddziału Straży Granicznej

Mobilna strzelnica, schengenbus, pojazdy służbowe, jednostkę pływającą, sprzęt specjalistyczny i pokazy - to wszystko odwiedzający Komendę Morskiego Oddziału Straży Granicznej w Gdańsku będą mogli zobaczyć w sobotę 28 września podczas Dnia Otwartego. Całość muzycznie oprawi Orkiestra MOSG, zaprezentują się również służby współpracujące ze Strażą Graniczną.

Dzień Otwarty wypełni wystawa sprzętu i wyposażenia funkcjonariuszy m.in. z Wydziału Zabezpieczenia Działań MOSG, pokazy umiejętności psa służbowego i musztry paradnej w wykonaniu Orkiestry MOSG. Zainteresowani służbą w formacji będą mieli możliwość uzyskania na miejscu wszelkich informacji o trwającym naborze, chętni sprawdzą swoje umiejętności na mobilnej strzelnicy.

Będzie okazja zobaczenia z bliska jednostki pływającej czy zajrzenia do schengenbusa, czyli mobilnego biura wykorzystywanego podczas kontroli na szlakach komunikacyjnych. Za pomocą zainstalowanego w pojeździe sprzętu funkcjonariusze SG w terenie mogą badać autentyczność dokumentów, korzystać z krajowych i europejskich baz danych oraz wytwarzać dokumentację pokontrolną. Będą quady, oznakowane auta - terenowe i osobowe, jak też mobilna stacja radarowa. Przewidziane są stanowiska współpracujących ze Strażą Graniczną służb - Policji, Państwowej Straży Pożarnej, Krajowej Administracji Skarbowej i Państwowej Inspekcji Sanitarnej. Na miejscu pojawi się także przewodnik z Muzeum Stutthof, który opowie o historii obozu funkcjonującego w czasie II wojny światowej w budynkach obecnych koszar.

Dzień Otwarty odbędzie się w godzinach od 10.00 do 14.00 na terenie Komendy Morskiego Oddziału Straży Granicznej przy ul. Oliwskiej 35 w Gdańsku Nowym Porcie. Wstęp wolny.

Przeczytaj także

  • W sobotę dzień otwarty straży granicznej w Gdańsku
    Mobilna strzelnica, prezentacja broni palnej, pojazdów służbowych, sprzętu do weryfikacji autentyczności dokumentów czy pokaz umiejętności psa wykrywającego materiały wybuchowe - w sobotę, w godz. 10-14, odbędzie się dzień otwarty Morskiego Oddziału Straży Granicznej przy ul. Oliwskiej 35 w Gdańsku. Wstęp bezpłatny.
    27 września 2019 (40 opinii)

Opinie