• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Dzień Otwarty Gdynia International School

W sobotę, 27 kwietnia, zapraszamy na Dzień Otwarty. Tego dnia będzie można zapisać dziecko do szkoły lub przedszkola, poznać nauczycieli, zobaczyć klasy, salę gimnastyczną, pracownię komputerową itd. Serdecznie zapraszamy i do zobaczenia!

cze 1

sobota, godz. 10:00

Gdańsk,
Wstęp wolny
cze 6

czwartek, godz. 11:00

Gdańsk,
Wstęp wolny
Uwaga! Niespodzianka dla dzieci!
W trakcie gdy rodzice będą zajęci rozmowami i zwiedzaniem, dzieci mogą wziąć udział w zabawie z gliną Morskie Opowieści. Będą to warsztaty sensoryczne i artystyczne prowadzone przez panią od plastyki. Można stworzyć własną pracę o tematyce morskiej i zabrać ją do domu. Czekamy na wszystkie pomysłowe ryby, wodorosty, rozgwiazdy czy statki.

Nasze atuty:

- Gdynia International School posiada akredytację Cambridge - Jako jedyna szkoła w Trójmieście jest oficjalnie zarejestrowana jako Cambridge International School.
- Program edukacyjny Cambridge wspomaga uczniów w rozwijaniu umiejętności takich jak pewność siebie, logiczne myślenie, odpowiedzialność, refleksyjność, innowacyjność i zaangażowanie. Przygotowuje ich do wyzwań współczesnego świata.
- Przestrzeń. Szkoła i przedszkole zlokalizowane są w zielonej i spokojnej części Gdyni. Placówka oferuje dużo przestrzeni, w tym plac zabaw, boisko, salę gimnastyczną i świetlicę.
- Małe grupy. Maksymalna liczba dzieci w grupie wynosi 18 osób (w Przedszkolu i Klasie 0) oraz 16 osób w Szkole Podstawowej.
- Międzynarodowe środowisko. GIS ma obecnie dzieci i kadrę z wielu krajów świata: Australia, Azerbejdżan, Białoruś, Indie, Łotwa, Rosja, Hiszpania, Wielka Brytania, Irlandia, USA, Portugalia, Ukraina, Chiny i oczywiście Polska.

SZKOŁA:
- Głównym językiem nauczania w Szkole Podstawowej jest język angielski. Dzieci uczą się również języka polskiego oraz elementów z polskiej podstawy programowej, aby ostatecznie pomyślnie zdać egzaminy w klasie 8.
- GIS łączy dwa systemy edukacji brytyjski (Cambridge Programme) oraz polski. Dzięki temu dzieci mogą w przyszłości wybrać zarówno szkoły polskie, jak i anglojęzyczne szkoły międzynarodowe.
- Kluby. Oferujemy szereg dodatkowych zajęć popołudniowych, w tym basen, judo, teatr emocji z mindfulness, grę w piłkę, szachy, czy lego-robotykę. Nauczyciele prowadzą także popołudniowe kółka zainteresowań jak kółko przyrodnicze czy plastyczne.

PRZEDSZKOLE:

- Opieramy nasz program nauczania głównie na programie brytyjskim.
- Wszystkie zajęcia prowadzone są w języku angielskim (z wyjątkiem języka polskiego i hiszpańskiego).
- Dzieci uczą się języka angielskiego fonetycznie już od najmłodszych lat, korzystając z metody Jolly Phonics.
- Poziom umiejętności czytania i pisania w języku angielskim i polskim jest bardzo wysoki. Oprócz zajęć z fonetyki, czytania i pisania, dzieci w lekki i przyjemny sposób poznają otaczający je świat, w tym elementy geografii, historii, przyrody i zasady funkcjonowania społeczeństwa.
- Do tygodniowego planu dodaliśmy też ogólnorozwojowe zajęcia ruchowe: taniec, gimnastykę i rytmikę.
- Kluby
Oferujemy szereg dodatkowych zajęć popołudniowych, w tym judo, szachy, teatr emocji z mindfulness, język hiszpański, szachy czy lego-robotykę.

UWAGA! Rekrutacja na wrzesień 2024
Aktualnie prowadzimy nabór na wrzesień:
- do Przedszkola,
- do Klasy 0
- do Szkoły Podstawowej (klasy 1-6).
W przypadku wolnych miejsc dzieci mogą rozpocząć naukę jeszcze w tym roku szkolnym.

Opinie