stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Dzień Otwarty BCT (2 opinie)

24 maja między godziną 9:00 a 14:00 Bałtycki Terminal Kontenerowy zaprasza wszystkich mieszkańców Trójmiasta na Dzień Otwarty na terenie Terminalu. Na odwiedzających, oprócz możliwości zwiedzania niedostępnego na co dzień terenu portu, czekać będzie również wiele atrakcji przygotowanych przez Organizatora, w tym możliwość bezpłatnego zwiedzenia żaglowca STS Fryderyk Chopin.

Organizowany w tym roku po raz drugi Dzień Otwarty ma na celu pokazanie najmłodszym, jak port funkcjonuje "od środka". Specjalnie na tę okazję, po raz pierwszy w historii żaglowiec STS Fryderyk Chopin zacumuje przy znajdującym się na terenie Bałtyckiego Terminalu Kontenerowego Nabrzeżu Helskim i będzie otwarty dla zwiedzających przez cały czas trwania imprezy. Ponadto, na najmłodszych będą czekać pokazy iluzji, pokazy pracy straży pożarnej i służby celnej, a także zabawy na urządzeniach pneumatycznych (statek i warownia do skakania), stanowisko eurobungee oraz fotobudka. Nad bezpieczeństwem zwiedzających będą czuwać wykwalifikowani pracownicy Bałtyckiego Terminalu Kontenerowego oraz animatorzy. Wszystkie atrakcje, dostępne na terenie Terminalu są darmowe, przygotowane będą również drobne przekąski.

Organizatorzy zadbali także o transport dla odwiedzających. Specjalny, bezpłatny autobus będzie kursował regularnie między Skwerem Kościuszki (linia 570) a Terminalem BCT. Dla zmotoryzowanych udostępniony zostanie także bezpłatny parking usytuowany na wprost wejścia do terminalu.

Wizyta na Terminalu Kontenerowym z pewnością dostarczy dzieciom i dorosłym niezapomnianych wrażeń. Oprócz przygotowanych atrakcji, sama możliwość zwiedzenia Terminalu - obszaru portu, który na co dzień jest niedostępny, a cieszy się ogromnym zainteresowaniem zarówno mieszkańców miasta, jak i pasjonatów transportu, logistyki oraz infrastruktury z całego kraju - jest z pewnością wystarczającym powodem by uczestniczyć w Dniu Otwartym. Impreza jest oficjalnym Wydarzeniem Zapowiadającym rozpoczynające się 21 czerwca Święto Morza.

Przeczytaj także

Opinie (2)

 • a mozna wejsc na teren bct z psem??

  • 1 1

 • Plakat

  Ładny plakat zachęcający do przyjścia na dni otwarte.
  Stylizowany na lata trzydzieste.
  Modernizm w pełnym wymiarze.

  • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

 • performance , festiwal sztuki , pokaz
  lis'21 19-20
  piątek - sobota
  Gdańsk
  Narracje #12