• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Dzień Dziecka z miastem Gdynia "Nie Lada Olimpiada"

Miasto Gdynia zaprasza na festyn rodzinny z okazji Dnia Dziecka pod hasłem "NIE LADA OLIMPIADA". Motyw przewodni wydarzenia zainspirowany jest nadchodzącymi w tym roku Letnimi Igrzyskami Olimpijskimi w Paryżu, pięknem sportu, różnorodnością dyscyplin, dumą narodową.

Spotkamy się w sobotę 1 czerwca w godz. 11.00-16.00 w zabytkowym Parku Kolibki przy al. Zwycięstwa 291. Na miejscu - poza pięknymi okolicznościami przyrody - na uczestników czeka moc atrakcji.

W ramach wydarzenia przygotowano szereg aktywności o charakterze sportowym, takich jak: wyścigi z przeszkodami, bule, kręgle, badminton, rzut frisbee, wyścig biegowy, skakanki, szkółka rugby. Będzie można spróbować swoich sił również w zabawach z elementami akrobacji.

W programie nie zabraknie sekcji warsztatowej, w której dzieci w każdym wieku znajdą coś dla siebie: nauczą się robienia węzłów marynarskich i latawców z papieru, spróbują rzeźbienia w glinie, poznają zasady udzielania pierwszej pomocy, odwiedzą serwis rowerowy dla młodych cyklistów.
Ale to nie wszystko! W strefie zabaw dla najmłodszych dzieci będą budować z dużych kloców, rysować i malować w kąciku malarski i grać w wielkoformatowe gry typu Twister. Nie zabraknie uwielbianych przez najmłodszych dmuchanych zabawek, pojawi się też bezpieczna strzelnica sportowa dla dzieci.

Tego dnia Park Kolibki zamieni się w namiastkę wioski olimpijskiej. Podczas zabawy najmłodsi sportowcy będą mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności motoryczne, zręcznościowe, wytrzymałość oraz refleks, a także poprawić swoją koordynację ruchową i kondycję fizyczną. W Parku Kolibki nie zabraknie również gigantycznych baniek mydlanych, malowania twarzy czy fotobudki.

Gdynia zaprasza wszystkie dzieci! Podczas festynu z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie, a bogaty program imprezy zapewni wszystkim uczestnikom wspaniałą zabawę przez wiele godzin.

Opinie