• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Dzielimy się dobrem. Wspólne Mikołajki Politechniki Gdańskiej

Prof. Krzysztof Wilde, rektor PG zaprasza całą społeczność akademicką na wspólne świętowanie Mikołajek w mini miasteczku namiotowym na placu przed Gmachem Głównym. Spotkajmy się przy zimowej herbacie i pierniczkach przy politechnicznej choince i podzielmy się dobrem.

lip 4

czwartek, godz. 17:45

Gdańsk Wrzeszcz, Matejki 14, przed sklepem...
bilety 30-50 zł
W tym dniu, w godz. 12:00 - 13:00 będą obowiązywały godziny rektorskie. Na placu przed Gmachem Głównym od godz. 11:45 czekać będą na wszystkich gorąca zimowa herbata, bezalkoholowe grzane wino i pierniczkowa zabawa.

O godz. 12:15 zabłysną lampki na choince, które zapali Rektor PG. Nasz mikołajkowy DJ wybierze najpiękniejsze i najweselsze świąteczne piosenki z całego świata i zaprosi do koncertu życzeń. Każdy będzie mógł zadedykować wybrany utwór ulubionym koleżankom i kolegom.

W planach jest także pobicie rekordu PG w tworzeniu jak najdłuższego papierowego łańcucha, który zawiśnie na naszej choince. Koniecznie dołączcie chociaż na kilka minut każde papierowe ogniwo się liczy! Będzie też można bezpłatnie wysłać kartkę z życzeniami albo zrobić sobie mikołajkowe zdjęcie w fotobudce.

Spodziewane są też oczywiście odwiedziny Mikołaja i Śnieżynki. Kto wie, co przyniosą ze sobą! W tej przedświątecznej atmosferze podzielimy się także dobrem z potrzebującymi. Zapraszamy do wzięcia udziału w zbiórkach rzeczowych i pieniężnych.

Przed Gmachem Głównym staną dwa namioty, gdzie w godz. 8:00 - 14:00 będzie można zostawić dary rzeczowe:

  • dla potrzebujących z Ukrainy;

  • dla bezdomnych zwierząt.


Pod egidą UNICEFU prowadzona będzie zbiórka finansowa do puszek. Zebrane środki zostaną przekazane na pomoc dzieciom w Ukrainie. Pieniądze można wpłacać także na konto fundacji (https://unicef.pl/ukraina-jak-pomoc)

Razem z Fundacją Gdańsk Pomaga zachęcamy do przynoszenia środków higienicznych oraz produktów spożywczych z długim terminem ważności, które zostaną przekazane potrzebujących uchodźcom z Ukrainy w Gdańsku (https://ukraina.gdanskpomaga.pl/zbiorki/)

Ze względu na trudną sytuację finansową coraz więcej osób oddaje swoje zwierzęta do schronisk. Karma, koce, smycze, zabawki na to najbardziej czekają podopieczni gdańskiego schroniska dla bezdomnych zwierząt Promyk (oddział Gdańskiego Ogrodu Zoologicznego). Pomóżmy zwierzakom przetrwać najtrudniejsze zimowe miesiące.
(https://schroniskopromyk.pl/zimowa-zbiorka-dla-naszych-podopiecznych)

Zostań dawcą szpiku
W Gmachu Głównym zostanie przeprowadzona akcja rejestracji potencjalnych dawców szpiku i komórek macierzystych w ramach programu projektu studenckiego Helpers Generation. Rejestrując się w bazie, możesz naprawdę uratować komuś życie. Fundacja DKMS zaprasza od godz. : do : w holu na parterze. (https://www.dkms.pl)

Szlachetna Paczka
Nadal trwa akcja Szlachetna Paczka, a w dniach 5 i 6 grudnia do budynku Hydromechaniki można przynosić wcześniej wybrane z listy potrzeb rzeczy dla rodziny, którą wspieramy. Równolegle prowadzona jest zbiórka finansowa, a do osiągnięcia całkowitej kwoty potrzeba już naprawdę niewiele!

Niech ten mikołajkowy dzień będzie dla nas wszystkich okazją do chwili oderwania się od pracy i nauki, wspólnego spotkania i połączenia sił by przekazać wsparcie tym, którzy go potrzebują.

Do zobaczenia 6 grudnia!

Opinie