• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

DyleMAT

Wystartowała gra, która prezentuje alternatywną historię Starego Miasta w Gdańsku. 25 października na internetowych (Spotify) łączach wystartowało słuchowisko paragrafowe* pt. "DyleMAT". To rodzaj gry, który prowadzi po najstarszej części miasta prezentując historyczne zdarzenia wymieszane z legendami miejskimi. Bohaterką jest Nina Pietrzak, młoda dziewczyna, która pod siedzibą NCK - Ratuszem Staromiejskim zauważa dziwne zdarzenie. Kolejne ruchy zależą już od gracza. Czarna Wołga, mgła, zabłąkane staruszki, młoda dziewczyna i chłodna, długa noc... Do 11 decyzji do podjęcia, ... 105 ścieżek i 5 możliwych rozwiązań.

Pomysł i produkcja: NCK: Natalia Szulga, Anna Walter
Scenariusz: Natalia Szulga, Michał Ślubowski
Redakcja i korekta: Ewa Popielarz
Projekt graficzny: Jacek Nowak
Muzyka: Dat Rayon - Robert Suszko
Udźwiękowienie: Studio Lektor
Wystąpili: Aleksandra Rutka, Jakub Rutka, Maciej Jabłoński, Krzysztof Baranowski, Wojciech Dudkowski, Robert Samot

Gra rozpoczyna się od zeskanowania kodu, który znajduje się na słupie ogłoszeniowym przy Korzennej 33/35. Po kliknięciu przechodzimy do aplikacji Spotify, która kieruje nas do kolejnych kodów. Każdy z nich pozostawia wybór.

*Gra oparta na wyobraźni gracza. Polega na słuchaniu podcastów i dokonywaniu wyborów, z których każdy odsyła do innego paragrafu w grze. Określenie zaczerpnięte z rynku literackiego - książki paragrafowe odsyłają od poszczególnych paragrafów w książce.

Projekt dyleMAT został zrealizowany we współpracy z partnerami, zrzeszonymi w RadUnii Kultury: Muzeum Gdańska, Oblackie Centrum Edukacji i Kultury, Muzeum Uniwersytetu Gdańskiego, Przedszkolem Niepublicznym im. Panienki z Okienka w Gdańsku.

Opinie

 • warsztaty , gra miejska
  wrz 15
  niedziela, g. 11:00
  Gdańsk, Europejskie Centrum Solidarności
  Stoczniowa gra miejska