• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Dron Festiwal (2 opinie)

 • sobota - niedziela, 13 - 14 maja 2017
 • Lokalizacja
  Gdynia, PPNT, Narodowy Stadion Rugby
 • Bilety
  wstęp wolny

Konkurs filmów wykonanych przy użyciu dronów oraz pokazy latających maszyn. Dron Festiwal startuje już 13 maja w PPNT Gdynia!

mar 22-24

piątek - niedziela

Wstęp wolny
sie 23-27

piątek - wtorek

Gdańsk,
Wstęp wolny
Drony, czyli bezzałogowe statki latające, do niedawna kojarzone były głównie z filmami science-fiction lub przemysłem zbrojeniowym. Możliwości ich zastosowania są jednak coraz szersze. Dość szybko poznali się na nich filmowcy i osoby amatorsko zajmujące się kręceniem filmów video. Drony stają się coraz łatwiej dostępnym narzędziem, a ich rosnąca popularność w naszym kraju skłoniła kilku "dronowych zapaleńców" do organizacji w 2015 roku, pierwszego w Polsce festiwalu poświęconego tej tematyce. Dron Festiwal, organizowany jest już po raz trzeci i można śmiało powiedzieć, że wpisał się na stałe w kalendarz gdyńskich imprez.

PRZEGLĄD FILMÓW
Festiwal ma charakter międzynarodowy i jego główną część stanowi konkursowy przegląd filmów zrealizowanych za pomocą bezzałogowych maszyn latających. W sali kinowej PPNT w dniu festiwalu będą wyświetlone wszystkie filmy konkursowe. Pokazy zwieńczy wielki finał - czyli ogłoszenie zwycięzców festiwalu.

EDUKACJA
Bardzo ważnym elementem wydarzenia są adresowane do pilotów i użytkowników dronów prelekcje, warsztaty i panele dyskusyjne prowadzone przez najlepszych specjalistów w swoich branżach. Tegoroczna część edukacyjna poświęcona będzie m.in. technikaliom związanym z budową dronów oraz wykorzystaniu bezzałogowych statków do... analizy upraw rolnych, a także tworzenia map i wizualizacji 3D. Ponadto, program imprezy wypełnią prelekcje pracowników Urzędu Lotnictwa Cywilnego i Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej. Poruszane przez nich tematy będą dotyczyć m.in. najnowszych zmian w przepisach i zasadach poruszania się w przestrzeni powietrznej.

POKAZY
W ramach bloku DRON EXPO, zaplanowano również wystawę oraz pokazy różnych modeli dronów, dedykowane zarówno profesjonalistom, jak i hobbystom.

WYŚCIG

Pierwszy w Polsce w randze Pucharu Świata i Pucharu Polski. Ponad czterdziestu zawodników, ścigających się swoimi dronami na skomplikowanym torze przeszkód. Specjalnie dla widzów, obraz z kamer każdego z zawodników, będzie wyświetlany online na dużym ekranie.

Jak mówią organizatorzy wydarzenia, celem festiwalu jest popularyzacja zagadnień związanych z dronami. Dron Festiwal, to nie tylko konkurs filmowy, ale także świetna okazja do zaprezentowania szerszej publiczności nowinek technicznych i innowacyjnych zastosowań latających maszyn przez filmowców, inżynierów, rolników oraz hobbystów.

Program:

13.05.2017 r. (sobota)

DRON Film Festiwal

PPNT Gdynia, budynek III, sala kinowa
11:00 Oficjalne rozpoczęcie festiwalu
11:00 - 16:30 - wyświetlanie wszystkich filmów konkursowych (sala kinowa)
17:00 ogłoszenie wyników festiwalu filmowego (sala kinowa)

DRON Edukacja
PPNT Gdynia, budynek III, sala audytoryjna
11:00 - 16:00 - cykl wykładów:
11:00 - budowa drona - opis konstrukcji i zasada działania - Marcin Baliniak/4drones.pl
12:00 - Aktualne i nowe regulacje dotyczące UAV - czyli wszystko czego nie wiecie o legalnym używaniu dronów a boicie się zapytać - Paweł Szymański/ULC
13:00 - Drony a przestrzeń powietrzna. Zasady korzystania z przestrzeni powietrznej - Maciej Włodarczyk/PAŻP
14:00 - Prawo, wlot w konflikt z prawem - Juliusz Paracki/Kancelaria Prawnicza
15:00 - Fotogrametria - jakie informacje kryją w sobie zdjęcia wykonywane z powietrza - Piotr Pawłowski/precyzyjnerolnictwo.pl

DRON Expo
PPNT Gdynia, budynek III, przestrzeń na otwartym powietrzu na terenie PPNT Gdynia
9:00 - 16:00 - Wystawy i stoiska stałe, prezentacje wystawców
Część prezentacyjna:
- Modelarze i piloci FPV zaprezentują swoje drony oraz osprzęt z nimi związany
- Producenci i sprzedawcy dronów i osprzętu zaprezentują swoje produkty
- Prezentacje dronów w locie

DRON Race
Integralną częścią wydarzenia jest wyścig dronów - Drone Race, który odbędzie się na Stadionie im. K. Górskiego w Gdyni.
13 maja - treningi, 14 maja - eliminacje i finały
Więcej o Dron Race: https://dronfestiwal.pl/race/


Więcej informacji:

Opinie (2)

 • Smutny (1)

  Czemu akurat w ten weekend ;( ;(

  • 1 4

  • A czemu nie?

   • 2 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

 • projekcje filmowe
  mar 2-3
  sobota - niedziela, g. 10:30, 12:30
  Gdańsk, Helios Forum Gdańsk
  Kung fu panda 4