• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Doceń Dokument: Pokaz filmu Tożsamość i spotkanie z twórcami

Kino Repertuar wszystkich kin w Trójmieście

Zapraszamy na trójmiejską premierę filmu "Tożsamość" w cyklu DOCEŃ DOKUMENT!

14 listopada godz. 18:00
 O filmie:
"Tożsamość"
produkcja: Polska
rok produkcji: 2022
czas trwania: 59 min

Czuły portret trojga bohaterów poszukujących równowagi w skomplikowanych relacjach ze światem, otoczeniem i rodziną. Każdy z nich znajduje się w przełomowym momencie życia: kobieta przeprowadza aborcję, mężczyzna radykalizuje się politycznie i przystępuje do partii prawicowej; inny zrywa więzy z Kościołem dokonując apostazji. Światopoglądowe podziały nie przesłaniają jednak wspólnego dla każdego z nich pragnienia - poczucia autonomii i zrozumienia, kim się jest.

Po seansie zapraszamy na spotkanie z reżyserem Konradem Królikowskim oraz producentką Aleksandrą Kminikowską

Bilety:  https://www.bilety.ikm.gda.pl/rezerwacja/numerowane.html?id=2303&idt=8f9f6d941a4c26aec4a1908f30716568&d=3&idw=99

Konrad Królikowski - z wykształcenia socjolog, pracował jako wykładowca, reporter, fotograf, twórca video. W poszukiwaniu nowych środków wyrazu rozpoczął pracę z filmem, czego efektem były debiutanckie Bloki (2017) - pierwszy w Polsce, wieloaspektowy dokument poświęcony budownictwu mieszkaniowemu i jednocześnie zapis wielkich przemian społecznych powojennej Polski. Film odniósł sukces frekwencyjny (275 tyś. widzów) i artystyczny (premiera światowa na Architecture Film Festival w Rotterdamie, pokazy na festiwalach w Europie, Azji i Ameryce). Kolejny dokument, "Tożsamość" (2022), znalazł się w konkursie polskim Krakowskiego Festiwalu Filmowego, gdzie odbyła się światowa premiera filmu. Zainteresowania twórcze reżysera to tożsamość i relacje jednostki ze społeczeństwem. Obecnie pracuje nad trzecim dokumentem oraz debiutem fabularnym.

Aleksandra Kminikowska - menedżerka kultury i producentka wydarzeń artystycznych. Absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Gdańskim oraz produkcji filmowej i telewizyjnej na PWSFTviT w Łodzi. Pracuje w Nadbałtyckim Centrum Kultury w Gdańsku, gdzie zrealizowała wiele projektów regionalnych i międzynarodowych (zwłaszcza w regionie Morza Bałtyckiego). Od 2008 r. kuratorka i producentka międzynarodowego festiwalu folkowego Dźwięki Północy. W 2022 r. zadebiutowała jako producentka filmowa dokumentem "Tożsamość" w reż. Konrada Królikowskiego. W 2023 r. powołała Fundację Proxima Parada, której celem jest działalność kulturalna i filmowa.

O cyklu:
W każdy wtorek będziemy prezentować kino dokumentalne. Naszym celem jest zwrócenie uwagi na ten rodzaj filmu. W trakcie spotkań będziemy poznawać różne historie ze współczesnych produkcji w tym nurcie.

Przeczytaj także

Opinie