• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Dni Otwarte Funduszy Europejskich w Gdyni (3 opinie)

 • piątek - niedziela, 10 - 12 maja 2019
 • Lokalizacja
  Gdynia
 • Bilety
  wstęp wolny

Wszyscy zainteresowani tematem inwestycji i przedsięwzięć, które powstały przy udziale funduszy europejskich, będą mieli okazję się z nimi zapoznać. Od 10 do 12 maja w Gdyni i na całym Pomorzu odbędą się Dni Otwarte Funduszy Europejskich. W tych dniach z bliska będzie można przyjrzeć się temu, co powstało w naszej najbliższej okolicy, dzięki unijnemu dofinansowaniu.

W Gdyni w swoje progi zaproszą: Centrum Sąsiedzkie Przystań Śmidowicza 49, baza PKA, Teatr Muzyczny i Leśny Ogród Botaniczny "Marszewo". Zaplanowano zwiedzanie i inne atrakcje. Będzie też można poczuć się jak na morzu i zobaczyć wielofunkcyjny mostek nawigacyjny. Natomiast Powiatowy Urząd Pracy w Gdyni zaprezentuje swoją ofertę realizowanych projektów. Przewidziano również quiz wiedzy o Unii Europejskiej, prezentację na temat rynku pracy oraz prelekcję na temat ścieżki kariery.

Baza PKA bez tajemnic! ul. Platynowa 19/21, 10 maja w godz. 10.00-15.00
To świetnia okazja by poznać specyfikę pracy komunikacji miejskiej. Zwiedzić miejsca niedostępne na co dzień dla osób spoza przedsiębiorstwa, takie jak: myjnia autobusowa, stacja paliw, zaplecze techniczne czy warsztat. W autobusie Solaris Urbino 12 będzie można zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie, przypomnieć zasady bezpiecznego podróżowania i wziąć udział w przejażdżce po bazie pod okiem samego prezesa firmy.

Centrum Nauki EXPERYMENT, al. Zwycięstwa 96/98, 10 maja o godz. 11.00, 13.00, 15.00
Centrum zaprasza na godzinne zwiedzanie. Limity: 15 miejsc w grupie. Dzieci do 12. roku życia mogą przebywać na terenie Centrum wyłącznie pod opieką dorosłych. Wstęp wolny. Obowiązują zapisy na stronie experymentdniotwarte.evenea.pl.

Zobacz Teatr Muzyczny w Gdyni w jedną godzinę lekcyjną, pl. Grunwaldzki 1, 10 maja w godz. 9.00-12.00
Teatr zabierze Państwa w niezwykłą podróż po teatralnych kulisach, pracowniach, w których powstają m.in. kostiumy, buty i rekwizyty. Będzie można się przekonać jakie możliwości techniczne i multimedialne ma Teatr dzięki Funduszom Europejskim. Będzie można również wejść w scenografię i poczuć się jak aktor spektaklu "Chłopi".

Dni otwarte z PKP SKM, ul. Morska 350A, 10 maja w godz. 10.00 - 14.00
PKP Szybka Kolej Miejska w Trójmieście Sp. z o.o. zaprasza uczniów szkół średnich na piknik w siedzibie - Gdyni Cisowej Postojowej. Wsiądźcie i przejedźcie się specjalnym pociągiem SKM. W programie przejazd przez myjnię, zwiedzanie kabiny maszynisty, przejazd drezyną.
Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc, konieczna wcześniejsza rezerwacja pod nr telefonu 58 721 29 58.

Warsztaty Human Center Design. Czy warto biznes koncentrować na człowieku?, PPNT, al. Zwycięstwa 96/98, 10 maja w godz. 10:00 - 14:00
Dla kogo? Dla mikro- i małych przedsiębiorców, którzy rozwijają swój biznes lub dopiero o tym myślą. Dla wszystkich tych, którzy mają pomysły na nowe produkty lub usługi, dla których dopiero będą zdobywać klientów. I w końcu dla wszystkich, dla których prowadzenie biznesu jest "czarną magią".
Czego się dowiesz? W trakcie warsztatu poznasz narzędzia, dzięki którym zidentyfikujesz grupy potencjalnych klientów, zaprojektujesz wartość, za którą będą chcieli zapłacić, stworzysz model biznesowy oraz ocenisz swój biznes i szansę rynkowego powodzenia Twojego biznesu.
Dlaczego warto? Poznasz korzyści stosowania podejścia human center design w biznesie. Odkryjesz równowagę między tym, co chcą Twoi klienci, a rozwiązaniami, które Ty chcesz im dostarczać. Zobaczysz jak projektować rozwiązania, za które ludzie, będą chcieli zapłacić.
Prowadzenie: Ewa Urbańska - business designerka, wielbicielka fantastyki i dobrej kawy. Od najmłodszych lat otoczona biznesem. Najpierw w firmach swojego ojca, potem w instytucjach otoczenia biznesu. Pracuje w Strefie Startup Gdynia w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym, gdzie koordynuje program akceleracji startupów. Po pracy zarządza projektami unijnymi.
Obowiązuje rejestracja

Powiatowy Urząd Pracy w Gdyni, ul. Hugo Kołłątaja 8, 10 maja w godz. 10.00-12.00
W programie:
- prezentacja oferowanych form wsparcia realizowanych w ramach POWER - "Start z POWEREM",
- prelekcja dotycząca ścieżki kariery począwszy od stażysty do dyrektora - jak wykorzystać szansę "Od stażysty do dyrektora",
- spotkanie z przedstawicielem studia kreatywnego, zajmującego się kompleksową identyfikacją wizualną dla firm,
- "Quiz wiedzy o Unii Europejskiej",
- prezentacja o aktualnych trendach na rynku pracy - jak skutecznie znaleźć prace "Mity i fakty o rynku pracy".
Ponadto na parterze urzędu, będzie można otrzymać informatory dotyczące oferty. Uzyskają Państwo również odpowiedzi na zadanie pytania pracownikom Urzędu, którzy bezpośrednio zajmują się realizacją poszczególnych form pomocy współfinansowanych przez Unię Europejską.

Wydział Nawigacji Uniwersytetu Morskiego, aleja Jana Pawła II 3, 10 maja w godz. 14.00 - 15.00
w godz. 14:00 - 14:30 wycieczka po najnowocześniejszym Symulatorze radarowo-nawigacyjnym "Poczuj się jak na morzu...żadna pogoda nam niestraszna". Grupa maksymalnie 15 osób, konieczność rezerwacji miejsc, zwiedzanie trwające do pół godziny. Zapisy d.barzowska@au.umg.edu.pl

Centrum Sąsiedzkie Przystań Śmidowicza 49, ul. Śmidowicza 49, 11 maja w godz. 10.00 - 14.00
Przystań zaprasza rodziców z dziećmi w wieku 4-10 lat do wspólnej zabawy:
10.00-11.00 - spotkanie z bajką,
11.00-12.00 - zabawy ruchowe,
12.00-13.00 - zabawy plastyczne,
13.00-14.00 - zabawy ruchowe.

Dni Otwarte w zajezdni trolejbusowej w Gdyni, ul. Zakręt do Oksywia 1, 12 maja w godz. 10:00 - 15:00
Jedno-godzinne zwiedzanie zajezdni trolejbusowej "od kuchni" z przewodnikami w grupach zorganizowanych. Wcześniejsza rejestracja pod nr tel 663 339 233. Pracownicy Przedsiębiorstwa Komunikacji Trolejbusowej - wykwalifikowani specjaliści - będą oprowadzać każdą z grup po całej zajezdni trolejbusowej, opowiadając przy tym o drodze rozwoju firmy. W programie m.in. zwiedzanie nowoczesnych stanowisk myjni trolejbusowych, które są wyposażone w zamknięty obieg wody, co jest rozwiązaniem ekologicznym, a także ekonomicznym. Na jedno mycie trolejbusu, które trwa jedynie 4-5 minut, zużywa się około 50 litrów wody. Rocznie myjnia zużywa około 5000 m3 wody, z czego odzyskiwanych jest ok. 80%. Ekologiczna jest także lakiernia, w której specjalne filtry zapobiegają przedostawaniu się szkodliwych związków do atmosfery.

Znajdź Unię w Ogrodzie! ul. Marszewska 5, 12 maja w godz. 10.00-16.00
Na wszystkich chętnych czeka gra terenowa "Znajdź Unię w Ogrodzie". Będzie można nieodpłatnie zwiedzać ogród i spacerować ścieżkami edukacyjnymi, które powstały dzięki dofinansowaniu ze środków europejskich. Dodatkowo będzie możliwość skorzystania z ogniska i miejsca do piknikowania.

Przeczytaj także

Opinie (3) 1 zablokowana

 • Dlaczego nie w sobotę

  • 0 0

 • chore. Wszystko dla uczniów, dlaczego?

  • 1 0

 • Piątek?

  Czemu te lepsze atrakcje są w piątek gdzie dzieciaki w szkołach.....

  • 2 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.