stat
Impreza już się odbyła

Dni Otwarte Centrum Edukacji

Akwarium Gdyńskie większość z ludzi kojarzy się jako typowa letnia atrakcja turystyczna. Tymczasem w skrzydle, do którego wakacyjny turysta nie zachodzi, znajduje się Centrum Edukacji, które w trakcie roku szkolnego odwiedza rokrocznie ponad 40 tysięcy dzieci i młodzieży! Na czym polega fenomen prowadzonej tu edukacji morskiej będzie można się dowiedzieć w weekend 14 - 15 października 2017, kiedy to odwiedzić będzie można wszystkie laboratoria i pracownie.

Dni Otwarte Carter Gdańsk

sty 25-26

sobota - niedziela

Gdańsk,
Wstęp wolny

Wizz Air Open Day

sty 28

wtorek, godz. 09:00, 18:00

Wstęp wolny
Wstęp do skrzydła edukacyjnego w godzinach trwania imprezy będzie bezpłatny, a nauczyciele z okazji swojego święta przez cały weekend będą mogli odwiedzić również ekspozycję Akwarium bezpłatnie.

Program wydarzenia:

LABORATORIUM BIOLOGICZNE - eksperyment rafa: o bogactwie życia na rafach koralowych i jego zagrożeniach. W serii doświadczeń i zabaw dowiemy się co nadaje koralowcom ich piękne kolory i skąd czerpią pożywienie. Sprawdzimy jak dwutlenek węgla wpływa no wodę morską i rafy koralowe oraz przekonamy się, że nasze decyzje też mogą bezpośrednio wpływać na te delikatne zwierzęta.

MULTIMEDIALNA SALA EKOLOGII MORZA - kolor, kształt, nazwa: warsztaty poświęcone niezwykłym organizmom wodnym. Dlaczego garnela wygląda jakby połknęła piasek, kiedy rozgwiazda przyjmuje postać komety, który jeżowiec ma kształt monety i co sprawia, że flamingi mają różowy makijaż? Nie powiemy Wam tego - sami to sprawdzicie!

EKSPERYMENTALNA PRACOWNIA WODY - hydro-przygoda:
Dowiedz się do czego służą przyrządy badawcze i jak się nimi posługiwać.

SALA PRZEDSZKOLNA - wszystko o rybach: warsztaty w formie edukacji przez zabawę.

SALA KINOWA - kino rodzinne


* Wstęp wolny do skrzydła edukacyjnego dotyczy wyłącznie sal edukacyjnych w godzinach trwania wydarzenia.

** NAUCZYCIELI z okazji ich święta obowiązuje WSTĘP WOLNY również na ekspozycję Akwarium. Warunkiem uzyskania bezpłatnej wejściówki jest okazanie legitymacji nauczycielskiej. Zaproszenie to jest ważne przez cały weekend w godzinach otwarcia Akwarium, tj. od 10:00 do 17:00

*** Aktywności do zdobycia dla członków KLUBU MŁODEGO ODKRYWCY MÓRZ! 2 pieczątki do legitymacji członkowskich za wzięcie udziału w wydarzeniu w wybrany dzień (sobota 14.10 lub niedziela 15.10)

****14 października jest również pierwszym dniem nowej edukacyjnej wystawy fotografii pt. "ADRIATYK", autorstwa Michała Procajło. Zapraszamy do obejrzenia jej w Galerii Akwarium!

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Najpopularniejsze wydarzenia

  • 3 godz
  • |
  • 12 godz
  • |
  • 3 dni
  • |
  • 7 dni