• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Deriglasoff & Nawrocki

Plama GAK (ul. Pilotów 11, Gdańsk Zaspa) zaprasza na koncert odwiecznych przyjaciół muzycznych, a jednocześnie weteranów trójmiejskiej i krajowej sceny niezależnej i alternatywnej: duetu Deriglasoff & Nawrocki!

folk / reggae / world - koncerty w Trójmieście


Łącząc oszczędne akustyczne instrumentarium z nienachalną elektroniką wykonują piosenki własnego autorstwa z bogatego repertuaru zgromadzonego na przestrzeni wielu lat działalności. W swoich występach łączą elementy wodewilu, country, punk rocka, off'owego kabaretu i trójmiejskiego big beatu.

Podczas koncertu można będzie usłyszeć utwory z repertuaru zespołów, które sami niegdyś tworzyli lub tworzą nadal (Dzieci Kpt. Klossa, Kobiety, Deriglasoff Band, Kury, Apteka, Nawrocki Folk Computer Band, Pudelsi itd.).

Olaf Deriglasoff:  muzyk, kompozytor, autor tekstów, producent muzyczny. Swoją drogę muzyczną zaczął na początku lat 80. zakładając zespół Dzieci Kpt. Klossa, wraz z którym brał czynny udział w działaniach tzw. Gdańskiej Sceny Alternatywnej. Na przestrzeni z górą trzech dekad działalności zaistniał jako muzyk, kompozytor i twórca tekstów w wielu grupach rockowych i alternatywnych, m.in: Apteka, Homo Twist, Püdelsi, Kury, Kazik, Yugoton, czy KNŻ. Od kilkunastu lat gra i wydaje płyty głównie z projektami firmowanymi własnym nazwiskiem (Cyrk Deriglasoff, Jakubik&Deriglasoff, Deriglasoff&Nawrocki).

Grzegorz Nawrocki muzyk, kompozytor, autor tekstów, lider zespołu Kobiety. Swoją pierwszą grupę prowadził w Berlinie w latach 1989 1993. Po powrocie do Trójmiasta założył zespół Ego, który działał od 1993 do 1998 roku. W roku 1999 zalożył zespól Kobiety z którym nagrał pięć albumów i z którym koncertuje do dziś. Oprócz działalności w swoich macierzystych zespołach, nagrywał płyty solowe i  współpracował z wieloma muzykami sceny niezależnej m.in. Tymonem Tymańskim, Tomkiem Lipińskim, Robertem Brylewskim, Olafem Deriglasoffem, Mikołajem Trzaską, Maciejem Cieślakiem i Andrzejem Smolikiem.

Bilety: 
35 zł przez stronę bilety24.pl do godz. 19:00 15 grudnia
Na godz. przed koncertem bilety w cenie 40 zł do kupienia w kasie GAK Plama.


 

Przeczytaj także

Opinie