• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Daria Zawiałow | Helsinki Tour

pop

Sukcesy trzech odsłon trasy, wyprzedane sale i wiele pytań o kolejne koncerty skłoniły zespół do ruszenia w wakacyjną odsłonę trasy Helsinki. Dodatkową motywacją są doskonale przyjęte przez publiczność single z albumu Helsinki.

Daria Zawiałow - wokalistka, autorka tekstów, kompozytorka, która przebojem weszła na polski rynek fonograficzny. Sama pisze teksty i w dużym stopniu angażuje się również w komponowanie swoich utworów. Daria Zawiałow to niezwykle utalentowana artystka i jeden z najmocniejszych głosów na polskiej scenie muzycznej. Jest autorką tekstów oraz kompozytorką. Rozkochała w sobie tysiące fanów i stanęła w szeregu topowych polskich wokalistek. Jej utwory podbijają listy przebojów, a teledyski zdobywają miliony wyświetleń. Na scenie jest wulkanem energii - wyróżnia ją ogromna charyzma. To świadoma i bezkompromisowa artystka.

pop - koncerty w Trójmieście


W 2016 roku szumnie zaznaczyła swoją obecność singlami "Malinowy Chruśniak" i "Kundel Bury". W marcu 2017 roku zadebiutowała albumem "A kysz!". Daria została okrzyknięta objawieniem roku. Płyta oraz single szybko pokryły się złotem, a artystka została nagrodzona dwoma Fryderykami: w kategoriach album roku alternatywa oraz fonograficzny debiut roku. Dwa lata później światło dzienne ujrzał drugi album artystki, zatytułowany "Helsinki". Płyta zyskała status złotej już kilka miesięcy po premierze. Wszystkie single z albumu również pokryły się złotem, a najbardziej rozpoznawalny z nich, "Hej, Hej!", przez cztery tygodnie z rzędu był najczęściej granym utworem w największych polskich stacjach radiowych. Teledysk do tej piosenki został obejrzany już ponad 10 mln razy.

Duży wkład w twórczość wokalistki ma jej przyjaciel i producent Michał Kush, z którym Daria stale tworzy. Daria Zawiałow zawsze podkreśla, że jej żywioł to koncertowanie. Wraz z fantastycznym zespołem za plecami podczas każdego koncertu zabiera publiczność do innego świata. Ich rockowa, dzika energia nie pozwala stać w miejscu. Na swoim koncie ma już setki koncertów.

Zagrała na największych polskich festiwalach muzycznych, takich jak Pol'and'Rock Festival, Kraków Live Festival, Męskie Granie czy Olsztyn Green Festival. Jako debiutantka wystąpiła na dużej scenie Orange Warsaw Festival, a w 2019 roku zgromadziła kilkadziesiąt tysięcy osób pod dużą sceną na Open'er Festival. Trasa "Helsinki Tour" jeszcze przed startem była prawie wyprzedana.

Opinie