• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła

DKF Konsulat - "Nazywam się Cukinia" - pokaz filmu

Kino Repertuar wszystkich kin w Trójmieście

Ruszamy z Klubem Filmowym Konsulat! Przed Wami nasza nowa inicjatywa - Klub Filmowy Konsulat. Raz w miesiącu zapraszamy na projekcję filmu połączoną z krótkim wprowadzeniem i późniejszą dyskusją. Co w programie? Spodziewajcie się ambitnego kina z różnych stron świata, festiwalowych laureatów i szerokiego przekroju gatunków - od fabuł, przez animacje, aż po dokumenty.

lut 29

czwartek, godz. 18:30

bilety 15 zł
ulgowy 10 zł
mar 15

piątek, godz. 18:00

bilety 9 zł
ulgowy 9 zł
przedsprzedaż 9 zł
Kino to niezwykłe medium, które rozwija wyobraźnię i pozwala spojrzeć na rzeczywistość z różnych perspektyw, a zarazem niejednokrotnie porusza ważkie tematy oraz odzwierciedla aktualne przemiany społeczne i kulturalne.

Każdy seans zostanie poprzedzony krótką prelekcją, zaś po projekcji zaprosimy uczestników do otwartej rozmowy. Wiele w Waszych rękach! Sprawmy, aby ta przestrzeń stała się miejscem wymiany myśli i ożywionych dyskusji, a także wspólnotą nie tylko filmowych entuzjastów, ale wszystkich ciekawych świata.

W grudniu zapraszamy na nominowaną do Oscara animację Nazywam się Cukinia (2016) w reżyserii Claude'a Barrasa. Francuska produkcja została nagrodzona przez Europejską Akademię Filmową, uhonorowana dwoma Cezarami, a także zdobyła liczne wyróżnienia w ramach wydarzeń skierowanych do młodego widza, w tym Nagrodę Europejskiego Stowarzyszenia Filmu dla Dzieci (EFCA).
 
Prowadzenie:
Wojciech Kulling

Filolog i kulturoznawca, od lat związany z filmem i edukacją. W 2003 roku założył słynny uczniowski Dyskusyjny Klub Filmowy Gadające Głowy, który do dziś działa w IX Liceum Ogólnokształcącym w Gdyni, otwierając młodym drzwi do fascynującego świata kinematografii. Kulling to również współorganizator trójmiejskiego konkursu wiedzy o filmie i animator kultury, mający na swoim koncie współpracę z takimi instytucjami, jak Teatr Miejski im. Witolda Gombrowicza czy Gdyńskie Centrum Filmowe.
 
NAZYWAM SIĘ CUKINIA
reżyseria: Claude Barras
szczegóły: animacja, Szwajcaria/Francja, 2016, 66 min
ograniczenia wiekowe: 10+
Po niespodziewanej śmierci swojej mamy dziewięcioletni chłopiec zwany Cukinią, zaprzyjaźnia się z sympatycznym policjantem Rajmundem i trafia do domu dziecka, w którym mieszkają inne dzieci w jego wieku. Początkowo Cukinia ma problemy z przystosowaniem się do nowego miejsca, nie zawsze dogaduje się ze wszystkimi. Stopniowo jednak znajduje przyjaciół, dzięki czemu kiedy zajdzie taka potrzeba, będzie mógł liczyć na ich wsparcie.
 
Projekt dofinansowany ze środków Miasta Gdynia.

Opinie

 • impreza filmowa , projekcje filmowe , DKF
  lut 29
  czwartek, g. 17:30
  Sopot, Sopoteka
  Filmowy mikrokosmos