• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Cztery Córki - pokaz filmu i panel dyskusyjny | Przegląd Kina Feministycznego

Kino Repertuar wszystkich kin w Trójmieście

W ramach Przeglądu Kina Feministycznego organizowanego przez Kino Kameralne Cafe razem z Fundacja Widzialne zapraszamy na pokaz przedpremierowy filmu "Cztery córki", po którym odbędzie się panel dyskusyjny z udziałem gościń Marty Frej i Karoliny Krause.

Marta Frej - ilustratorka, artystka wizualna, prezeska Fundacji Kulturoholizm. Ukończyła studia na Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Za działalność artystyczną zaangażowaną w obronę równości płci i praw kobiet została wyróżniona nagrodą Okulary Równości 2015, przyznawaną przez Fundację im. I. Jarugi-Nowackiej. Laureatka nagrody O!lśnienia roku 2017 w kategorii: sztuka. Wraz z Agnieszką Graff wydała w 2015 r. książkę Memy i grafy. Dżender, kasa i seks", a w ubiegłym roku ukazał się jej komiks Dromaderki", oraz książka "150 Twarzy Marty Frej". Najbardziej popularne prace to obrazy z podpisami ilustrujące współczesne życie kobiet w Polsce. Prace, które przybrały formę obrazów, były wystawiane w różnych galeriach w całej Polsce. Ukończyła Holistyczną Szkołę Trenerów, oraz Latający Uniwersytet Praw Człowieka. Autorka grafik w kampanii #silakobiecegoglosu.

Karolina Krause - Jestem psycholożką, ukończyłam studia magisterskie na Uniwersytecie SWPS w Sopocie. Swoje doświadczenie zawodowe zdobywałam między innymi w Ośrodku Interwencyj Kryzysowej w Gdyni, w Wojewódzkim szpitalu psychiatrycznym w Gdańsku oraz w pracy z dziećmi w spektrum autyzmu oraz osobami dorosłymi z niepełnosprawnością intelektualną. Aktualnie pracuje w Zespole Gdańskiego Pogotowia Opiekuńczego z dziećmi i młodzieżą w kryzysie. Jestem aktywistką i członkinią Fundacji Widzialne. Walka o równość i prawa człowieka są dla mnie bardzo ważne.

Spotkanie poprowadzi  Maja Pietrusiewicz - aplikantka radcowska i kryminolożka. Organizatorka Protestu Zajmijcie się Pandemią, zapoczątkowanego wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego, delegalizującego kolejną przesłankę dopuszczalności przerywania ciąży. Współzałożycielka Fundacji Widzialne działającej na rzecz zwiększania poczucia pewności siebie i świadomości kobiet. Prywatnie miłośniczka podróży, psów, kina i książek. Współtwórczyni klubu książki Widzialnych i współorganizatorka festiwalu All About Freedom.

O filmie:
"Cztery córki"
reżyseria: Kaouther Ben Hania, Francja, Arabia Saudyjska, Niemcy, Tunezja 2023 / 107
Jedna z największych niespodzianek tegorocznego konkursu głównego w Cannes, będąca połączeniem fabuły, dokumentu, policyjnej rekonstrukcji i psychodramy. Ta zaskakująca forma pozwala jednej z najbardziej uznanych reżyserek tunezyjskiego kina Kaouther Ben Hani zanurkować głęboko w zbanalizowanej przez media historii. Bohaterką jest Olfa (we własnej osobie, ale czasem zastępowana na ekranie przez aktorkę Hind Sabri), pochodząca z nizin matka czterech córek. Dwie najmłodsze występują w filmie, zniknięcie dwóch najstarszych (wcielają się w nie aktorki) jest tematem pasjonującego śledztwa. Ben Hania tropi siłę problematycznego międzypokoleniowego kobiecego przekazu, wydobywa na światło dzienne powszechnie akceptowaną domową i systemową przemoc, punktuje sposób, w jaki pozornie odległe przemiany polityczne kształtują los jednostek. Poruszające, niekiedy konfrontacyjne, z pewnością prowokacyjne i szalenie odważne Cztery córki są również wyznaniem wiary w siłę, wytrwałość i solidarność kobiet.
Bilety: https://biletyna.pl/event/view/id/371792

Pokaz odbędzie się 1 grudnia o godz. 17:30
Do zobaczenia podczas przeglądu!

Organizatorki:
Kino Kameralne Cafe
Fundacja Awareness
diversityPL
Stowarzyszenie Kin Studyjnych
Patrnerki / Partnerzy:
Gutek Film
Nowe Horyzonty
Fundacja Widzialne
Blundstone Polska

Kino Kameralne Cafe
ul. Lektykarska 4 Gdańsk
tel. 58 6907075
kontakt@kinokameralnecafe.pl 

Opinie

 • impreza filmowa , projekcje filmowe
  lut 23
  piątek, g. 18:00
  Gdańsk, Scena Muzyczna Gdańsk
  Klub Filmowy Kosmos