• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Cykl koncertów kameralnych w 190 rocznicę urodzin Georga Friedricha A (1 opinia)

 • czwartek - piątek, 2 - 3 czerwca 2016, godz. 19:00
 • Lokalizacja
  Gdańsk, Ratusz Staromiejski, Auditorium Novum Politechniki Gdańskiej
 • Bilety
  wstęp wolny

Wchodzimy w przestrzeń miejską poszukując atmosfery Gdańska I połowy XX wieku, Gdańska przedwojennego. Przestrzeń, o którą zatroszczył się między innymi Georg Friedrich Abegg, lekarz, kapitalista, społecznik, honorowy obywatel Gdańska, którego 190 rocznicę urodzin obchodzimy w 2016 roku. Odnajdujemy domki robotnicze z początku XX wieku, postawione przez Fundację Abegga, aby zaprosić ich dzisiejszych mieszkańców na koncerty muzyki kameralnej francuskiej z czasów Abegga.

cze 3

poniedziałek, godz. 17:00

Wstęp wolny

15 - 24 lipca 2024, godz. 20:30

bilety 32 zł
ulgowy 22 zł
Kup bilet
Gdańsk, Polska, Francja, Europa sprzed stu lat już nie istnieje. Nie można jej zobaczyć, ale można przecież stworzyć ją za pomocą dźwięków.

muzyka poważna - koncerty w Trójmieście


Koncerty 'Abegga' są bezpłatne i otwarte dla wszystkich, szczególnie dla obecnych mieszkańców dzielnic i domków stawianych przez Fundację Abegga: Strzyży, Nowego Portu i Dolnego Miasta Gdańska. Dzięki pięknu i szlachetności muzyki klasycznej koncerty te stają się niezwykłym świętem urodzinowym mądrego i aktywnego obywatela Gdańska - Georga Friedricha Abegga. Wszyscy tworzący wspólnotę domków na Strzyżej, w Nowym Porcie czy na Dolnym Mieście mają okazję spotkać się w niecodziennych okolicznościach, posłuchać muzyki, porozmawiać. koncertom towarzyszyć będzie prelekcja przybliżająca postać Gdańszczanina Abegga.

Program koncertu to opowieść o Polsce i Francji początków XX wieku. Walorem jest rzadki, a niezwykle barwny skład instrumentalny: cztery instrumenty dęte drewniane (flet, obój, klarnet, fagot w połączeniu z fortepianiem). Znakomici kameraliści o doświadczeniu i działalności międzynarodowej, dawni beneficjenci stypendiów Prezydentów Miast Gdańska, Gdyni, Marszałka Województwa Pomorskiego, związani albo z trójmiejskimi instytucjami kultury albo koncertujący zasadniczo za granicą zagrają razem: Iwona Brosz, flet, Małgorzata Kęsicka, obój, Michal Wesołowski (Londyn),klarnet, Tomasz Wesołowski, fagot oraz Izabela Paszkiewicz- fortepian.

Wykonają oni kameralną muzykę francuską przełomu XIX i XX wieku, w tym niedawno odkryty w Europie Kwintet Fortepianowy d- moll op. 8 Alberica Magnarda, prezentującego mniej typowe instrumenty grające razem: flet, obój, klarnet, fagot, fortepian.

Projekt powstaje przy współpracy z Politechniką Gdańską i z Nadbałtyckim Centrum Kultury oraz Urzędem Miejskim w Gdańsku. Dofinansowany ze środków miasta Gdańska.

Opinie (1)

 • Wspaniale!

  znakomici kameraliści - dajcie czadu!

  • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.