stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Control Room

CONTROL ROOM to poszukiwanie związku pomiędzy architekturą a dźwiękiem. Miasto ulega ciągłym metamorfozom. Stare miejsca sąsiadują z nowymi. To, co było rzeczywistością staje się częścią pamięci. Miasto jest architektonicznym i dźwiękowym palimpsestem - spotykają się obrazy, obiekty i dźwięki aktualne i te z przeszłości. Projekt odnosi się do miejsca i budynku będącego częścią historii rozwoju Gdańska oraz jego industrialnej przeszłości XIX I XX wieku.

Materiały, przestrzeń, forma i kontekst miejsca zachęcają do dźwiękowej i muzycznej interpretacji otoczenia - CONTROL ROOM to dwudniowe wydarzenie mające na celu interwencję dźwiękową / muzyczną w historycznym obiekcie MLECZNY PIOTR.

muzyka alternatywna - koncerty w Trójmieście


Koncerty zakładają pracę zaproszonych artystów z przestrzenią, bez konieczności zamiany tego miejsca w tymczasową salę koncertową. Szukamy raczej połączeń, reakcji dźwiękowej na architekturę oraz interpretacji. W tym celu zapraszamy artystów otwartych na takie wyzwanie, pracujących z przestrzenią. Ma to związek z ideą site specific wyrastającą z tradycji sztuk wizualnych.

CONTROL ROOM to wyjątkowa prezentacja muzyki aktualnie powstającej w Gdańsku i Gdyni: od muzyki współczesnej, jazzu, ambientu, field recordingu po muzykę eksperymentalną.

6.09 / piątek / 19:00
Waldemar Affelt
Nowa Ziemia feat. ate
Mikołaj Trzaska

7.09 / sobota / 19:00
Filip Szałasek
Paweł Rucki / Emiter
Iza Dłużyk

Koncepcja wydarzenia: Marcin Dymiter, Łukasz Głowala, Diana Lenart, Filip Szałasek
Opracowanie graficzne: Fontanna Witkowska

Przeczytaj także

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.