stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Common Tones

Common Tones to projekt trójmiejskich muzyków: Filipa Fiebigera (gitara) i Tomasza Klepczyńskiego (klarnet/klarnet basowy). Ich muzyka swoje korzenie ma w estetyce jazzowej, ale czerpie z wielu gatunków: bluesa, muzyki poważnej i szeroko pojętego world music.

maj 3

niedziela, godz. 19:30

Gdynia,
bilety 30 zł
Kup bilet
Wykonują autorskie kompozycje pełne improwizacji, spontanicznych muzycznych interakcji. Duet w kameralnej atmosferze tworzy różnorodne krajobrazy dźwiękowe w stonowanych balladach, melodyjnych nawiązaniach do muzyki rozrywkowej aż po kompozycje bardziej frywolne i eksperymentalne.

folk / etno / world - koncerty w Trójmieście


Filip Fiebiger - gitarzysta, kompozytor a zarazem samouk. Funkcjonujący na styku świata jazzowego raz gitary fingerstyle. Laureat konkursów gitarowych Acoustic Guitar Battle I T. Burton Fingerstyle Festival. W 2015 wydał swoją solową jazzowo-fingerstyle'ową płytę "As I hear it". Wraz z Piotrem Krępeciem i Szymonem Białkiem współtwórca inicjatywy Fingerstyle Guitar Evening. Gitarzysta rytmiczny i kompozytor w swingowym Hot Club of Poland. Brał udział również w różnych komercyjnych przedsięwzięciach współpracując z Bałtyckim Teatrem Dramatycznym, Teatrem Variete Muza, Teatrem Nowym w Słupsku (musical Cabaret).

Tomasz Klepczyński - gra na klarnecie, klarnecie basowym, saksofonie sopranowym oraz tenorowym, a także komponuje. Absolwent Wydziału Instrumentalnego w klasie prof. dr hab. Bogdana Ocieszaka oraz Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w klasie Macieja Sikały na Akademii Muzycznej im. S. Moniuszki w Gdańsku. Koncertował w Polsce, Czechach, Niemczech, Austrii, Norwegii i Portugalii. Gra w różnorodnych stylistykach, od klasycznej (solowe występy m.in. z Polską Filharmonią Bałtycką) po projekty muzyki klezmerskiej, ludowej i przede wszystkim jazzowej. Współpracował m.in. z Leszkiem Kułakowskim, Aleksandrą Tomaszewską, Janem Konopem. Wystąpił na koncercie "Solidarity of Arts". Jest członkiem zespołów: "Kamiszczi", "Fiebiger Klepczyński Ruzik Trio", a także współpracuje z Sinfoniettą Consonus (dwie płyty: "Symphonic Theather of Dreams" oraz "Explorations"), Operą Bałtycką w Gdańsku oraz Teatrem Muzycznym w Gdyni.

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij
  • folk / etno / world
    kwi 16
    czwartek, g. 19:00
    Gdynia, Gdyńskie Centrum Filmowe
    Etnoscena! Gulzoda