• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła
Wydarzenie aktualne
Cinematic Poland | Rewers, 2009

Cinematic Poland | Wieża. Jasny dzień

Kino Repertuar wszystkich kin w Trójmieście
kwi 26

piątek, godz. 18:00

bilety 29,90 zł
przedsprzedaż 19,90 - 27,90 zł
Cinematic Poland: Wieża. Jasny Dzień (2017), reż. Jagoda Szelc, thriller, psychologiczny, Polska, 106 min.

Na parę dni przed uroczystością Komunii Świętej - małżeństwo Mulę i Michała z kilkuletnim dzieckiem Niną odwiedza niecodzienny gość: niewidziana przez rodzinę od lat młodsza siostra Muli Kaja, która jest biologiczną matką dziewczynki. Czy Kaja będzie starała się odzyskać dziecko? Rodzinie jej zachowanie wydaje się co raz bardziej dziwne. Wokół także dochodzi do wydarzeń, które trudno wyjaśnić.  Kościelna uroczystość się zbliża, a atmosfera między siostrami gęstnieje.  Wkrótce ma się okazać, że powód powrotu Kai jest zupełnie inny.

Film z angielskimi napisami. Wstęp bezpłatny.

Prelekcja: dr Joanna Sarbiewska. Pracuje w Instytucie Badań nad Kulturą Uniwersytetu Gdańskiego. Zajmuje się filozofią mistyki, kultury, filmu i mediów w perspektywie fenomenologicznej i postsekularnej. Jej ostatnie badania koncentrują się wokół dekonstrukcji jako nowej fenomenologii rozpatrywanej w kontekście postsekularnego ponownego odczytania wydarzenia kenozy w ujęciu mistyki apofatycznej oraz jego aplikacji na gruncie trans-racjonalnej ontologii i kultury technologicznej. Autorka książki Ontologia i estetyka filmowych obrazów Wernera Herzoga oraz wielu artykułów naukowych. Nakręciła film Oglądy, oparty na motywach opowiadania Pokój Jean-Paula Sartrea. Była prezesem gdańskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Badań nad Filmem i Mediami oraz wiceprezesem Pomorskiego Towarzystwa Filozoficzno-Teologicznego. Prelegentka na konferencjach międzynarodowych (organizowanych m.in. przez European Academy of Religion, Society for the Phenomenology of Religious Experience, International Federation of Philosophical Societies, European Network for Cinema and Media Studies).

Cinematic Poland to inicjatywa Centrum Filmowego UG, Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego oraz Biura Współpracy Międzynarodowej Uniwersytetu Gdańskiego jednostki powołanej do współpracy z zagraniczną częścią społeczności akademickiej. Jednym z jej zadań jest przybliżanie cudzoziemcom polskiej kultury, w tym historii polskiej kinematografii. Dzięki Cinematic Poland zagraniczni studenci i pracownicy będą mieli okazję obejrzeć zarówno filmy należące do klasyki kina, jak i współczesne produkcje.

Opinie

 • projekcje filmowe
  kwi 13
  sobota, g. 15:00
  Gdańsk, Helios Forum Gdańsk
  Helios na scenie