• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła
Aktualna impreza artysty
Chopin nad wodami Motławy

Chopin nad wodami Motławy: Anna Liszewska i Anna Mikolon

15 - 24 lipca 2024, godz. 20:30

bilety 32 zł
ulgowy 22 zł
Kup bilet
CHOPIN NAD WODAMI MOTŁAWY

muzyka poważna - koncerty w Trójmieście


Salon Gdański na Ołowiance
Chopin nad wodami Motławy

Wystąpią:
Duet fortepianowy - Anna Liszewska i Anna Mikolon
Konrad Mielnik - prowadzenie

W programie:

Fryderyk CHOPIN
Wariacje D-dur na 4 ręce

Georges BIZET/O. SINGER
Fantazja na motywach opery Carmen

Camille SAINT-SAËNS/Léon ROQUES
Samson et Dalila-Ilustrations

Jules MASSENET/Jacques-Albert ANSCHÜTZ
Werther - Bouquet de melodie

Charles Gounod/H. Olivier
Fantazja na motywach opery Faust


Polska Filharmonia Bałtycka zaprasza na kolejną odsłonę cyklu Chopin nad wodami Motławy, który odbywać się będzie w Salonie Gdańskim Filharmonii w foyer od strony Motławy. Wystąpią laureaci konkursów pianistycznych oraz profesorowie Akademii Muzycznej w Gdańsku.

Dofinansowano ze środków Miasta Gdańska.

-----
ANNA LISZEWSKA I ANNA MIKOLON
Znajomość artystek datuje się od czasów wspólnej nauki w Państwowym Liceum Muzycznym w Łodzi. Anna Liszewska jest absolwentką Akademii Muzycznej w Warszawie w klasie fortepianu prof. Lidii Kozubek oraz podyplomowych studiów kameralnych w klasie prof. Barbary Halskiej. Tytuł doktora sztuki uzyskała w Łodzi (promotor - prof. Cezary Sanecki). Anna Mikolon studiowała w Akademii Muzycznej w Gdańsku pod kierunkiem prof. Bogdana Czapiewskiego i prof. Andrzeja Artykiewicza oraz w UMFC w Warszawie (staż artystyczny w zakresie kameralistyki fortepianowej u prof. Katarzyny Jankowskiej-Borzykowskiej) i również legitymuje się tytułem doktorskim (promotor - prof. Anna Prabucka-Firlej). Obie pianistki mają odrębny dorobek artystyczny, a wspólne muzykowanie traktują jako kontynuację przyjaźni, konfrontację doświadczeń muzycznych, okazję do poznawania literatury kameralnej i jej publicznej prezentacji. W obszarze ich zainteresowań znajdują się opracowania oper na cztery ręce w formie fantazji bądź potpourri (Carmen, Faust, Samson i Dalila, Werther, Trubadur).

W repertuarze mają również utwory S. Rachmaninowa, P. Czajkowskiego, I.J. Paderewskiego, M. Moszkowskiego, F. Schuberta, F. Liszta, J. Brahmsa, C. Saint-Saënsa, C. Debussy'ego, A. Dvořáka. W 2014 roku wzięły udział w Międzynarodowym Festiwalu Duetów Fortepianowych w Gdańsku. Koncertowały w duecie m.in. w Akademii Muzycznej w Łodzi, Dworku Sierakowskich w Sopocie, w Centrum Ekumenicznym w Oliwie. Oprócz działań artystycznych pianistki zajmują się też pracą pedagogiczną - Anna Liszewska jest adiunktem w Katedrze Kameralistyki łódzkiej Akademii Muzycznej na Wydziale Fortepianu, Organów, Klawesynu i Instrumentów Dawnych, a Anna Mikolon - na Wydziale Wokalno-Aktorskim AM w Gdańsku.

Informacja o biletach

 • Bilet normalny
  20 zł
 • Bilet ulgowy
  10 zł
20 zł - Normalny
10 zł - Ulgowy
40 zł - Rodzinny

Opinie