• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Bożek / Mazur - acoustic bass guitar duo

W obiegu funkcjonuje powiedzenie, że wszystko już było i wszystko co niby jest nowe, to tylko wariacja na znane już tematy. Faktycznie, jeśli chodzi o duety, to było już wiele: duety skrzypcowe, gitarowe, saksofonowe, czy nawet perkusyjne albo kontrabasowe. Jednakże, bez żadnej wątpliwości nie było duetu złożonego z akustycznych gitar basowych i to w dodatku w dziedzinie free improvised music.

lut 29

czwartek, godz. 20:00

Sopot,
bilety 30 zł
przedsprzedaż 25 zł
mar 14-17

czwartek - niedziela

Gdańsk,
bilety 45 - 80 zł
ulgowy 25 - 40 zł
Kup bilet
Zapraszamy serdecznie na wyjątkowy koncert MARCINA BOŻKA (m.in.Band_A - free, Olbrzym i kurdupel) i RAFAŁA MAZURA, którzy zajmują się muzyką swobodnie improwizowaną, awangardowym, nowoczesnym jazzem i free jazzem. Bogactwo niestandardowych, rozszerzonych technik wykonawczych, podparte wyjątkową wyobraźnią i bogatym doświadczeniem Bożka i Mazura daje gwarancję uczestnictwa w niezwykłym święcie współczesnej muzyki improwizowanej. Przy tym, należy mieć świadomość, iż drugiego, podobnego duetu nie ma na całym świecie.

jazz - koncerty w Trójmieście


***
Wstęp: 20 zł (ilość miejsc ograniczona, zachęcamy do zakupów online)
***

Gitara basowa jest stosunkowo młodym instrumentem, wykorzystywanym głównie w muzyce rozrywkowej. Rzadko kojarzy się ze sceną eksperymentalną, czy też szeroko pojętą awangardą, raczej z rockiem, muzyką pop itp. Akustyczna gitara basowa natomiast jest instrumentem tak rzadkim, iż wielu ludzi na koncertach Marcina Bożka i Rafała Mazura widzi ją po raz pierwszy. W tym wypadku mamy ten niezwykły instrument w dwóch egzemplarzach równocześnie. Zaś dodatkowo, gitarami tymi posługują się dwaj znakomici muzycy.

Obaj są członkami różnych formacji muzycznych, jak i prowadzą solowe kariery ozdobione już płytami. Bez wątpienia ich duet jest wydarzeniem i ewenementem na światową skalę i to nie tylko ze względu na rzadkość ich instrumentów. Muzycy są świetnymi improwizatorami, fantastycznie poruszającymi się w nieograniczonym świecie dźwięków, tworząc niepowtarzalne i jedyne w swoim rodzaju struktury muzyczne.

***
MARCIN BOŻEK - muzyk, improwizator, kompozytor. Absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach, posiada dyplom magistra sztuki w zakresie gry na gitarze basowej ( 2003r ). Laureat wielu nagród w międzynarodowych konkursach i festiwalach. Etatowy basista Teatru Muzycznego w Gdyni od 2005 do 2015 roku. Od 2007 roku współtworzy polską scenę muzyki improv. Improwizuje z muzykami, aktorami, malarzami artystami, tancerzami oraz solo.

Strona artysty: www.macinbozek.pl

RAFAŁ MAZUR - muzyk-improwizator, filozof. Od prawie 20 lat zajmuje się swobodną improwizacją - sound oriented free improvisation. W różnych zespołach wydaje płyty w najbardziej renomowanych wytwórniach muzyki improwizowanej i free jazzu: Not Two Records, No Business Records, Clean Feed, czy Relative Pitch. Współpracuje obecnie z muzykami sceny międzynarodowej: Agusti Fernandez, Ramon Lopez, Francois Carrier, Micehl Lambert, Zlatko Kaucic, Lotte Anker, Raymon Strid, Liudas Mockunas, Keir Neuringer. Twórca warsztatów rozwoju zdolności improwizatorskich w oparciu o daoistyczną strategię działania.

Strona artysty: www.rafalmazur.eu

Opinie