• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Boto film: Endgame | Metal-Girl | The Kinda Blues

Kino Repertuar wszystkich kin w Trójmieście

Zapraszamy na nowy jesienny cykl filmowy w Teatrze BOTO w każdą środę o godzinie 19:00. Wstęp na wydarzenie jest wolny!

Co tydzień, zabierzemy Was w niezwykłą podróż przez fabularne filmy krótkometrażowe i dokumentalne młodych i niezależnych twórców filmowych. To właśnie tutaj, na naszym ekranie, odkryjecie małe arcydzieła kinematografii, ukryte w wyjątkowych kadrach i wzruszających historiach.

lut 26

poniedziałek, godz. 18:00

bilety 29,90 zł
przedsprzedaż 19,90 - 27,90 zł
mar 10

niedziela, godz. 17:00

bilety 15 zł
ulgowy 10 zł
Zapraszamy Was do wspólnego odkrywania piękna ukrytego w tych krótkich, ale za to pełnych emocji opowieściach. A może masz swój film, który chciał(a)byś pokazać szerszej publiczności? Napisz do nas na boto@boto.art.pl

Endgame
, reż. Michał Wasilewski
Tomek jest studentem, uciekającym od problemów tożsamościowych w świat wyobraźni, gdzie
staje się herosem Kapitanem Sztosem. Cierpi na tym jego relacja z dziewczyną, która zastanawia się jaka jest przyczyna bolączek chłopaka. Szara codzienność bohatera, rezonuje z szalonymi fantazjami, rzutującymi na tytułowy Endgame etap pomiędzy światem dzieciństwa a wejściem w dorosłość. Film jest opowieścią o młodych ludziach, którzy idą przez życie siłą rozpędu, bojąc się zatrzymać i odkryć, że podążają w złym kierunku.

Metal-Girl, reż. Paweł Golonko

Historia coming-of-age o dziewczynie, która odkrywa, że może przyciągać metalowe przedmioty, i to akurat w momencie, gdy jej dawna miłość powraca do szkoły. Dziewczyna próbuje okiełznać nową moc oraz zrozumieć swoje uczucia do chłopaka.

The Kinda Blues, reż. Mikołaj Mizak
Główny bohater filmu Krzysztof, to muzyk, niezrzeszony artysta, tworzący utwory jazzowe, człowiek wykształcony, jednak czuję się niespełniony w wielu obszarach własnego życia. Uważa, że ograniczają go krawędzie ludzkiego bytu, co powstrzymuje jego kreację twórczą oraz stanowi przyczynę licznych porażek. Film przedstawia historię zagubionego we współczesności, dwudziestopięcioletniego pianisty, który przeżywa kryzys egzystencjalny i za wszelką cenę pragnie zmienić coś w swoim życiu. Jednak jego sytuacja rodzinna, jak i skomplikowany związek z młodszą dziewczyną, uniemożliwiają mu wykonanie tego zadania. W rzeczywistości oraz snach bohatera pojawia się również tajemnicza postać Nieznajomej...

Wstęp wolny!

 

Opinie

 • projekcje filmowe
  lut 26
  poniedziałek, g. 18:00
  Gdańsk, Helios Forum Gdańsk
  Kino Konesera