• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Biegowe GP Dzielnic Gdańska - GP Zaspa (2 opinie)

Święto Zaspy to cały dzień fantastycznej zabawy dla każdego mieszkańca Zaspy i okolic. Stoiska edukacyjne, pokazy teatralne, stacje sportowe i stoiska z nagrodami oraz rywalizacja biegowa podczas 10 serii biegowych dla różnych kategorii wiekowych. Tak w dużym skrócie przedstawia się Święto Zaspy połączone z pierwszym etapem Biegowego GP Dzielnic Gdańska - GP Zaspa.

W tym roku Rady Dzielnic Zaspa Młyniec oraz Zaspa Rozstaje wspólnie z Klubem Lekkoatletycznym Lechia Gdańsk zorganizują tą wspaniałą imprezę. Po raz kolejny do organizacji wydarzenia włączyła się Fundacja Mam Marzenie jak również niezawodna Szkoła Podstawowa nr 92.

Patronat nad imprezą objęła Przewodnicząca Rady Miasta Gdańska Agnieszka Owczarczak. Pomoc w organizacji udzieliło nam Stowarzyszenie Morze Aktywności, które wspiera inicjatywy skierowane do dzieci i młodzieży.

W ten sam dzień Stowarzyszenie Almanak zaprasza na Grę Terenową dla całych rodzin. Centrum imprezy, atrakcje związane ze świętem oraz trasa biegu znajdować się będą w pięknym Parku im Jana Pawła II, a start imprezy przewidziany jest na godzinę 9:45.

"Później niż zwykle zaczynamy cykl Biegowego GP Dzielnic Gdańska w sercu dzielnicy Zaspa. Park im. Jana Pawła II stworzony jest idealnie do realizacji takiej imprezy jak Święto Zaspa. Mimo dalszych obostrzeń staramy się, aby z imprezy skorzystała jak największa liczba mieszkańców dzielnicy i okolic." - mówi Kamil Sośniak organizator Święta Zaspy oraz Biegowego GP Dzielnic Gdańska 2021Od godziny 8:00 funkcjonować będzie Biuro Zawodów. Po powitaniu o godzinie 9.50 poprowadzimy rozgrzewkę dla Biegu Głównego 5km, który rozpocznie się o 10:00. Grupa, która wystartuje to maksymalnie 250 osób.

Po biegu rozpoczniemy dekorację dla najlepszych w Biegu Głównym oraz Biegu Młodzieżowej Rady. Dodatkowo wylicytujemy kilka nagród od Fundacji Mam Marzenie.

Między 11:15 a 11.30 nastąpi przerwa w imprezie. Uczestnicy Biegu Głównego opuszczą teren imprezy ustępując miejsca dzieciom i młodzieży.

Od 11:15 dla najmłodszych czekać będzie 10 stacji sportowych zorganizowanych przez Szkołę Podstawową nr 92. Każdy uczestnik który zrealizuje 10 stacji otrzyma pamiątkową nagrodę. O godz. 12:00 rozpoczną się biegi dla dzieci i młodzieży. Wszystko zakończy konkurs z wieloma nagrodami około godziny 14:00.

Wszyscy uczestnicy biegów otrzymają pamiątkowy drewniany medal. W biegach dziecięcych również koszulki dla każdego uczestnika. Nieodłącznym elementem naszego cyklu jest loteria i zbiórka środków finansowych dla Fundacji Mam Marzenie. Oprócz zbiórki fundacja przygotowała:
- Święto Zaspy
- Biegowe GP Dzielnic Gdańska - GP Zaspa

"Wszystkie biegi dziecięce i młodzieżowe pozostają bezpłatne. Naszą ideą, od początku organizowania Biegowego Grand Prix, było szerzenie aktywności fizycznej wśród mieszkańców Gdańska, zwłaszcza tych najmłodszych" - mówi Katarzyna Sośniak organizator Biegowego GP Dzielnic Gdańska 2021.

W każdym pakiecie startowym Biegu Głównego znajdować się będzie pamiątkowy medal, numer startowy, chip na elektroniczny pomiar czasu, ubezpieczenie, butelka wody, produkt Bambus Natural Energy, kupon na posiłek. Pakiet startowy w biegach młodzieżowych to pamiątkowy medal, numer startowy, ubezpieczenie, butelka wody, produkt Bambus Natural Energy, kupon na posiłek.

Odbiór pakietów startowych przed GP Zaspa Młyniec:
25 czerwca - Galeria Zaspa - poziom +1 - godz. 16:30 - 19:00
26 czerwca - Centrum imprezy-Park im. Jana Pawła II - godz. 8:00 - 10:45( dla Biegu Głównego), 11:00 dla Biegów Dziecięcych.

W konkursach do wygrania m.in. 10 koszulek Święta Zaspa, pakiety od Galerii Zaspa, pakiety od
sponsora głównego Spravia, pakiety Babmus natural Energy, vouchery od maxi zooo, pakiety od

Dojazd komunikacją miejską:
- autobus 127,158
- tramwaj 2,4, 5, 8 /przystanek Startowa/ lub dojazd do pętli Zaspa którymkolwiek tramwajem,
Parking:
- na parkingach osiedlowych przy ulicy Startowej
- na parkingach wzdłuż Al. Jana Pawła II oraz MeissneraOrganizator: Klub Lekkoatletyczny Lechia Gdańsk,
Partner Oficjalny: Ministerstwo Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu,
Patronat: Przewodniczącej Rady Miasta Gdańska Agnieszki Owczarczak
Współorganizatorzy: Rada Dzielnicy Zaspa Młyniec, Rada Dzielnicy Zaspa Rozstaje, Szkoła
Podstawowa nr 92, Fundacja Mam Marzenie
Sponsor Główny etapu: Spravia
Sponsor etapu: Galeria Zaspa, Hamilton,
Sponsorzy i partnerzy: Helios, Dakkar, Bambus Natural Energy, Sonpap, Polar, SUEZ, Acel, Aste, Security Servis, Hytera, Radkom, Centrum Wolontariatu w Gdańsku, Gdańskie Centrum Profilaktyki Uzależnień, Fundacja Morze Aktynowości, Fundacja Mam Marzenie oraz Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego.
Łączność zapewnia Hytera oraz Radkom.
Parter: Morze Aktywności oraz Młodzieżowa Rada Miasta Gdańska
Wsparcie w realizacji imprezy Wolontariat Gdańsk
Patronat medialny objęli: Radio Gdańsk, www.gdansk.pl oraz trojmaisto.pl

Informacja o biletach

 • Bilet normalny
  40 zł
 • Przedsprzedaż
  15 zł
Zapisy od - 2021.05.30 - 2021.06.23
Bieg Brzdąca -2021-2017 - 0.00 PLN
Bieg Malucha - 2016 -2015 - 0.00 PLN
Bieg Dzieci Młodszych -2014-2012 - 0.00 PLN
Bieg Dzieci Starszych - 2011 -2009 - 0.00 PLN
Bieg Młodzieżowej Rady Miasta Gdańska - 2008 – 2005 - 0.00 PLN
Bieg Główny 5 km - 15.00 PLN
Bieg Głowny 5 km (Mieszkaniec Dzielnicy) - 0.00 PLN

Opłata wpisowa w dniu startu dla wszystkich uczestników biegu głównego, w biurze zawodów wyniesie 40 zł.

Opinie (2)

 • Świetna zabawa dla wszystkich poza okolicznymi mieszkańcami (1)

  Gorąco, a nie ma nawet jak okna otworzyć bo od samego rana jakiś wodzirej od siedmiu boleści drze się do megafonu. Sport to zdrowie ale cisza i możliwość wypoczynku w weekend również. Naprawdę nie da się zorganizować imprezy sportowej bez takiej przaśnej "oprawy"?

  • 1 2

  • Człowiek czyta takie opinię i przestaje się dziwić, że narzekanie to narodowy sport Polaków.

   • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.