• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Biblioteka Movie - projekcja filmu "Serce psa" wraz z prelekcją

Kino Repertuar wszystkich kin w Trójmieście

Serdecznie zapraszamy na projekcję filmu pt. Serce psa w reżyserii Laurie Anderson, która odbędzie się 27 października 2023 r. (piątek) o godzinie 18:00 w Bibliotece pod Żółwiem.

3 - 26 kwietnia 2024, godz. 12:00

bilety 12 zł
maj 7

wtorek, godz. 20:45

bilety 33,90 zł
przedsprzedaż 24,90-29,90 zł
Serce psa to film w reżyserii Laurie Anderson, piosenkarki i performerki. To medytacyjna podróż w wewnętrzny świat artystki, pełna muzyki, nowojorskich pejzaży i snów. Anderson dzieli się z nami swoimi przemyśleniami na temat życia i śmierci, nauk buddyzmu, a także wspomina związki z najbliższymi jej ludźmi i zwierzętami. Zaskakujący i nowatorski, niezwykły hołd dla męża Lou Reeda i ukochanej terierki Lolabelle, premierowo pokazywany w konkursie festiwalu filmowego w Wenecji 2015.
Ten skromny film wydał mi się najciekawszy spośród wszystkich tytułów pokazywanych na ostatnim festiwalu filmowym w Wenecji. Laurie Anderson () tworzyła muzyczne projekty z Philipem Glassem, Brianem Eno, Johnem Zornem, a także zmarłym w 2013 roku Lou Reedem, który był jej mężem. () Serce psa było dla mnie osobistym spotkaniem z kimś kogo znam, lubię jego głos i chcę słuchać jego myśli. Ktoś powiedział, że ten film to myśli pisane kamerą. Roman Gutek [Źródło: Gutek Film].

Prelekcja i prowadzenie debaty:
Małgorzata Osowiecka-Szczygieł.
Poetka, psycholożka, wykładowczyni. Pracuje w Akademii Medycznych i Społecznych Nauk Stosowanych w Elblągu, prowadzi także zajęcia na WSB w Gdańsku oraz na Uniwersytecie SWPS w Sopocie i Warszawie. Naukowo zajmuje się wpływem kontaktu z poezją na twórcze myślenie, a także pisaniem ekspresyjnym jako formą terapii wśród osób z doświadczeniem traumy czy chorujących przewlekle. Prowadzi zajęcia m.in. z: psychometrii, statystyki, psychologii poznawczej, interwencji kryzysowej, diagnozy twórczości oraz emocji i motywacji. Prowadzi także warsztaty i szkolenia z twórczego rozwoju dla firm i instytucji. Ekspertka w Centrum Prasowym SWPS. Współpracuje m.in. z Polityką, Polskim Radiem, Newsweekiem czy Dziennikiem Gazetą Prawną. W wolnych chwilach zajmuje się promocją debiutanckiego tomu poezji Plama na świecie.

Opinie