• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Wydarzenie już się odbyło

Betlejemskie Światło Pokoju w Gdańsku

13 grudnia Betlejemskie Światło Pokoju zawita do Domu Harcerza w Gdańsku! Kontynuując ponad 30-letnią tradycję, również w tym roku Betlejemskie Światło Pokoju podróżuje w rękach skautów i harcerzy, by znaleźć się na wigilijnym stole ludzi na całym świecie! Tegorocznej edycji przyświeca hasło Światło dla Ciebie.

Dziś potrzeba jak nigdy odważnych i rozsądnych młodych ludzi, aby ogień wojny zastępowali Światłem Pokoju. To dla nas harcerzy wyjątkowa możliwość, aby poprzez służbę Bogu, Polsce i ludziom dawać innym nadzieję na pokój. Sami jednak musimy mieć pokój w sobie. Tak jak Światło: gdy je masz, możesz dać je innemu. Dlatego, jak widzisz, ważne jest, żebyś miał Światło w sobie. Żebyś miał wiarę w Jezusa, który przynosi pokój i nadzieję rodząc się w Betlejem. Daj to Światło drugiemu człowiekowi, a sam zobaczysz, że tobie niczego nie ubędzie. Bo wartości takie jak wiara, nadzieja, miłość podobnie jak światło gdy się nimi dzielisz, one się mnożą.

Podczas uroczystości w Zakopanem słowaccy skauci i skautki przekażą Światło harcerzom i harcerkom z ZHP. Następnie odbędzie się msza święta, po której przedstawiciele chorągwi zabiorą Światło do swoich regionów, by dotarło do wszystkich tych, którzy chcą je przyjąć. Betlejemskie Światło Pokoju przyleci do nas, do Trójmiasta i trafi do Domu Harcerza, gdzie czekać będzie na Was aż do Wigilii w dniu 11 grudnia 2022 r.

Komenda Chorągwi Gdańskiej ZHP serdecznie zaprasza wszystkich gdańszczan i gdańszczanki oraz harcerzy i harcerki z Chorągwi Gdańskiej ZHP na uroczyste przekazanie Betlejemskiego Światła Pokoju, które odbędzie się na Długim Targu pod fontanną Neptuna we wtorek 13 grudnia o godzinie 17.00. Zachęcamy wszystkich do zabrania Światła do swoich domów. Gdy będziecie odbierać Światło koniecznie pochwalcie się tym tutaj, na wydarzeniu, wrzucając swoje zdjęcie!

Światło będzie można odebrać z Domu Harcerza przez dwanaście dni od 13 grudnia do 24 grudnia.
Jeśli chcesz więcej dowiedzieć się na temat Światła, jego historii i tegorocznym haśle wejdź na stronę: swiatlo.zhp.pl

Opinie