• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Betlejemskie Światło Pokoju

Komenda Chorągwi Gdańskiej ZHP serdecznie zaprasza wszystkich gdańszczan i gdańszczanki oraz harcerzy i harcerki z Chorągwi Gdańskiej ZHP na uroczyste przekazanie Betlejemskiego Światła Pokoju, które odbędzie się na Długim Targu pod fontanną Neptuna we wtorek 14 grudnia o godzinie 17.00.

Światło będzie można odebrać z Domu Harcerza przez dwanaście dni od 12 grudnia do 24 grudnia. Jeśli chcesz więcej dowiedzieć się na temat Światła, jego historii i tegorocznym haśle wejdź na stronę: swiatlo.zhp.pl

Kontynuując ponad 30-letnią tradycję, również w tym roku Betlejemskie Światło Pokoju podróżuje w rękach skautów i harcerzy, by znaleźć się na wigilijnym stole ludzi na całym świecie! Tegorocznej edycji przyświeca hasło Światło nadziei. Pandemia nie przeszkodziła wielkiej międzynarodowej sztafecie, w ramach której płomień pochodzący z Groty Narodzenia Pańskiego obiega cały świat, niosąc nadzieję i wezwanie, by w trudnych czasach otworzyć się na pomoc drugiemu człowiekowi.

Podczas uroczystości w Zakopanem słowaccy skauci i skautki przekażą Światło harcerzom i harcerkom z ZHP. Następnie odbędzie się msza święta, po której przedstawiciele chorągwi zabiorą Światło do swoich regionów, by dotarło do wszystkich tych, którzy chcą je przyjąć. Tego samego dnia Betlejemskie Światło Pokoju przyleci do nas, do Trójmiasta i trafi do Domu Harcerza, gdzie czekać będzie na Was aż do Wigilii.

Po uroczystości będzie możliwość wzięcia udziału w mszy świętej. Zachęcamy wszystkich do zabrania Światła do swoich domów.

Działanie dofinansowane ze środków Miasta Gdańska.
Działanie dofinansowane ze środków Fundacji Lotos.

Przeczytaj także

  • Planuj Tydzień: Gdańska Wigilia, Young Leosia, otwarcie Domu Zdrojowego, Gdańsk Games
    Do świąt zostało coraz mniej czasu, za to w kalendarzu coraz więcej wydarzeń z tej okazji. W tym tygodniu odbędzie się coroczna Gdańska Wigilia na Długim Targu. Ciekawie zapowiada się także otwarcie Domu Zdrojowego w Brzeźnie, turniej e-sportu Gdańsk Games czy koncert Young Leosi. Wiele koncertów zostało jednak przełożonych z uwagi na obostrzenia covidowe. Sprawdźcie, co jeszcze czeka nas w dniach od 16 do 22 grudnia.
    16 grudnia 2021 (16 opinii)

Opinie