• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Bass Astral x Igo Ensemble: Last Dance (1 opinia)

Po sześciu latach duet Bass Astral x Igo ogłasza zakończenie działalności. Jesienią bieżącego roku zagrają ostatnią trasę koncertową Bass Astral x Igo Ensemble: Last Dance, podczas której usłyszycie największe przeboje grupy w zupełnie nowych aranżacjach oraz nowe utwory z ich ostatniej płyty "Satellite", która będzie miała swoją premierę 27.08. Koncert pożegnalny w Gdańsku odbędzie 10 września.

18:00 Otwarcie Bram
20:00 Bass Astral x Igo Ensemble


muzyka elektroniczna - koncerty w Trójmieście


Duet Bass Astral x Igo tworzą producent Kuba Tracz i wokalista Igor Walaszek. Obaj swoje pierwsze kroki na muzycznej scenie stawiali w rockowym zespole Clock Machine. Dzięki temu, że nie mieli wcześniej do czynienia z muzyką elektroniczną, wnoszą do niej zupełnie nowe rozwiązania, dalekie od mód i trendów panujących w tej stylistyce. Ich koncerty to pełne tańca i improwizacji live acty, które oszałamiają publiczność w Polsce i zagranicą. Duet ma na koncie dwa albumy długogrające. W 2016 roku zadebiutowali krążkiem "Discobolus", a w marcu 2018 roku wyruszyli w trasę, by promować drugą płytę - "Orell". W przeciągu sześciu lat działalności zespół zagrał na największych polskich festiwalach, m.in. Open'er Festival, Audioriver, Kraków Live Festival, czy OFF Festival. Duet pojawił się również na trasie Męskiego Grania, a Igo dwukrotnie znalazł się wśród członków MGO. Zespół ma także na koncie minitrasę w ramach projektu Bass Astral x Igo Orchestra, w którym artyści połączyli elektroniczne brzmienia z muzyką klasyczną. Duetowi na scenie towarzyszył kwartet smyczkowy, sekcja dęta oraz sekcja rytmiczna. W 2020 roku Igor i Kuba zaprosili do współpracy muzyków, z którymi stworzyli projekt Bass Astral x Igo Ensemble.

Opinie (1)

  • Nie znałem - syn mi zapodał

    no i .... szok. Dwóch gości bawi się robioną muzą i robi to fantastycznie. Polecam zajrzeć na YT i zobaczyć, z czym to się je. Ja to robię z przyjemnością.

    • 4 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.