• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

BanduraGirl

Teatr Boto zaprasza na Ukraiński folk fusion w wykonaniu BanduraGirl.

cze 20

czwartek, godz. 21:00

Gdańsk,
Wstęp wolny
lip 19-21

piątek - niedziela

bilety 180 zł
Kup bilet
 
Anastasiya Voytyuk, śpiewaczka, propagatorka ukraińskiej kultury ludowej oraz wirtuozka bandury - narodowego instrumentu Ukrainy, liderka ukraińskiego zespołu Troye Zillia. 
 
Anastasia współpracowała z wieloma różnymi muzykami i artystami, łącząc bandurę z perkusją, instrumentami klawiszowymi, saksofonem, gitarą, klarnetem, eksperymentalnymi instrumentami dętymi, muzyką elektroniczną, tablami, zhengiem i wieloma innymi instrumentami. Została autorką ścieżek dźwiękowych do kilku przedstawień teatralnych i performansów, z którymi podróżowała po Kanadzie i Libanie. Z bandurą koncertowała w wielu krajach Europy i świata w ramach różnych zespołów. Tego lata została nominowana do udziału w Global Music Workshop w New England Conservatory w Bostonie, gdzie współpracowała z 70 muzykami z całego świata. W tej bierze udział w rezydencji w ramach programu Music Export Poland w Sopocie.
 
Jej zespół Troye Zillia daje drugi oddech ukraińskim pieśniom ludowym z różnych regionów Ukrainy uwalniając arhaikę śpiewu polifonicznego we współczesnych formach muzycznych.
 
Obecność Troye Zillia
w Polsce i trasa koncertowa Anastasii to historia o wojennym rodowodzie. Anastasiya przyjechała do Polski sama - dwójka jej towarzyszy pozostała w Ukrainie. Zastępuje ich kolektyw śląskich muzyków sesyjnych, z którymi Anastasiya koncertuje od pierwszych dni swojego pobytu w Polsce, zbierając pieniądze na wsparcie Ukraińców w kraju oraz na uchodźctwie. Większość koncertów zagrali wspólnie z DAGADANA.
 
Twórczość Troye Zillia to prawdziwe fusion - dźwiękom bandury i zaśpiewowi z ludowymi nutami towarzyszy jazzująca perkusja, klawisze i syntezatory, a w obecnym wcieleniu także bas, gitara i klarnet. W repertuarze bandu znajdziecie utwory zarówno skoczne, jak i melancholijne. Od początku swojego istnienia skład zagrał kilkaset koncertów na scenach Europy, Ameryki Południowej oraz Bliskiego Wschodu zdobywając nagrody i wyróżnienia na przeglądach i konkursach, w kraju oraz za granicą. Ostatnia płyta (2019 rok) pod tytułem ENDORFINY to wybór pieśni ukraińskich o miłości z różnych regionów kraju. Oryginalne brzmienie, wyrafinowane etno motywy i pozytywny ładunek kompozycji, zmieszane z napędowymi stylami R&B, D&B, afro-cuban, jazz, tworzą szczególny styl albumu - folk fusion.
 
SOCIAL MEDIA
Facebook page: https://www.facebook.com/banduragirl
Instagram https://www.instagram.com/banduragirl 
 
Soundcloud page: https://soundcloud.com/troye-zillia
Youtube channel: ttps://hwww.youtube.com/troyezillia 
 
STREAMING PLATFORMS
https://odesli.co/MwB59tfVsqsN4

folk / reggae / world - koncerty w Trójmieście

Opinie