stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Band_A - koncert przed Plamą

paź 8

piątek, godz. 21:00

Sopot,
bilety 35 zł
gru 4

sobota, godz. 19:00

Gdańsk,
Kup bilet
Oddział Gdańskiego Archipelagu Kultury - Plama (ul. Pilotów 11, Gdańsk Zaspa) zaprasza na plenerowy koncert trójmiejskiego zespołu Band_A w ramach plamowego cyklu "Muzyka w Blokowisku"! Do zobaczenia na naszym trawniku 14 lipca, w środę, o godz. 20:00. Wstęp wolny.

muzyka alternatywna - koncerty w Trójmieście


Zespół powstał ze spotkania czterech muzyków trójmiejskich, z których każdy to wyjątkowa osobowość artystyczna. Spotkanie to - prawie przypadkowe i bez jakichkolwiek oczekiwań podczas jednego z Sopockich jam-sessions - zaowocowało chęcią wspólnego grania tak po prostu, bez prób, bez ciśnienia i planów na przyszłość. Zaskoczeniem było to jak dobrze muzykom gra się wspólnie i jak dobrze odbierani są przez publiczność.

Ich pierwszy koncert podczas festiwalu Nasiano Sunrise został zarejestrowany i tak się spodobał organizatorom, iż wydany został w postaci pierwszej płyty zespołu pod egidą Karola Schwarza z Nasiono Records. O tym jak odbierani są podczas koncertów może świadczyć fakt, że na pierwszym koncercie promującym to wydawnictwo sprzedał się cały jego nakład.

Muzyka zespołu to wulkan energii, emocji i emocjonalności połączony z nietuzinkowym brzmieniem każdego z instrumentalistów. Muzyka jest w całości wynikiem wspólnego inspirowania się muzyków podczas koncertów, jest czystą improwizacją, która sprawia wielką przyjemność każdemu z muzyków, a są to Krzysztof Stachura na gitarze, Michał Gos na perkusji, Maciek Szkudlarek na basie, Tomasz Gadecki na saksofonie. Takie połączenie awangardy, muzyki alternatywnej, jazzu i rocknrolla sprawia, iż zespół nie ma odpowiedników na Polskiej i światowej scenie.

TOMASZ GADECKI - Saksofonista
Muzyk ostatnią dekadę poświęcił szeroko rozumianej muzyce improwizowanej. W swojej twórczości na pierwszym miejscu stawia kreatywność i poszukiwanie prawdy do ostatniego dźwięku. Współzałożyciel zespołów Olbrzym i kurdupel, Sambar, Band A free, 250 Kg (ćwierć tony),TRC, Helaton . Współpracuje z wieloma muzykami z Polski i świata. Autor muzyki do spektakli teatralnych, muzyk sesyjny w wielu projektach np. Pure Phase Ensemble, Dreadles Lions, Galago, Artur Maćkowiak, Contemporary Noise Sextet, 7FAZ. Współtworzy duet taneczno-muzyczny Acoustic Body z Anną Haracz. Improwizacja, która jest bardzo ważnym elementem jego twórczości sprawia, iż bardzo często pracuje z performerami, malarzami czy poetami. Nie powiedział ostatniego słowa nadal żyje.

KRZYSZTOF STACHURA Gitara
Muzyk, głównie gitarzysta, czasami wokalista.
W ciągu 25 lat miał okazję grać z różnymi artystami, dzięki czemu bez problemu porusza się w każdym gatunku muzycznym. Nagrał kilka autorskich płyt, pracuje również jako muzyk sesyjny. Wystąpił na wielu liczących się festiwalach w Polsce, między innymi Heineken Open'er, Off Festiwal w Katowicach, Orange Warsaw Festiwal.
Ostatnio najlepiej odnajduje się w muzyce improwizowanej, gdzie nie ma żadnych ograniczeń stylistycznych, zamkniętych form, czy ustalonych harmonii. Wychodzi z założenia, że inspiracją do tworzenia muzyki może być wszystko, choćby dźwięk sygnalizacji świetlnej w Kolbudach.

MICHAŁ GOS - Perkusja
Perkusista wywodzący się z trójmiejskiej sceny alternatywnej. Współpracował z takimi grupami jak Oczi Cziorne, Mazzoll & Arhythmic Perfection, Sonus Akrobata, Boys Band Trio, Freeyo, Vulgar oraz muzykami Mikołajem Trzaską, Tymonem Tymańskim, Patem Mastelotto, Treyem Gunnem, Noelem Akchote, Piotrem Pawlakiem, Zdzisławem Piernikiem, Claytonem Thomasem, Johnen Edwardsem, Herbem Robertsonem, Irkiem Wojtczakiem, Jackiem Lachowiczem. Obecnie kontynuuje prace nad muzyką swobodnie improwizowaną w zespołach Rogulus Szwelas und Gos oraz Band_A. Udziela się także w zespołach Izes, Ikenga Drummers, Baden baden.

MACIEJ SZKUDLAREK Bas
Muzyk, gitarzysta, wokalista i basista, związany z trójmiejską sceną alternatywną. Pracuje również jako animator kultury oraz zajmuje się produkcją muzyczną i realizacją dźwięku. Improwizację zawsze traktował jako prawdziwe źródło szczerości i energii w muzyce, pozwalające na zupełnie swobodną ekspresję, ale mogące też stanowić podstawę do tworzenia bardziej zorganizowanych form niezależnie od stylistyki. Występował na ważnych scenach (np. Heineken Open'er), wielokrotnie nagradzany w konkursach (np. Grand Prix Ogólnopolskiego Konkursu Polskiego Radia Przebojem na antenę). Prowadzi studio nagrań i pracownię muzyczną White Noise Studio.

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

 • muzyka alternatywna , spotkanie , wystawa
  wrz 11-18.12
  g. 19:30
  Gdańsk, Kolonia Artystów
  OPA #06
 • jazz , muzyka alternatywna , rock
  paź 8
  piątek, g. 21:00
  Sopot, Teatr BOTO
  The Ears