• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
Aktualna impreza artysty
Boto jam: Bluesowe Poniedziałki
PATRONAT

BOTO Jam: Marek Rogulus Rogulski

maj 23

czwartek, godz. 21:00

Sopot,
bilety 30 zł
przedsprzedaż 25 zł
lip 20

sobota, godz. 17:00

Gdynia,
bilety 115 - 189 zł
Kup bilet
Kontynuujemy wspaniałą tradycję jazzowym, awangardowych, czwartkowych jam sessions w Sopocie i zapraszamy na wyjątkową odsłonę BOTO Jam'u, której gospodarzem będzie Marek "Rogulus" Rogulski - muzyk, artysta multimedialny, rzeźbiarz, malarz, performer, twórca video i fotografii, teoretyk sztuki!

jazz - koncerty w Trójmieście


W najbliższy czwartek na scenie BOTO wystąpią:
Marek "Rogulus" Rogulski - kontrabas, saksofon, trąbka,
Michał Gos - perkusja,
Tomasz "Szwelas" Szwelnik - piano
&goście

Wydarzeniu towarzyszyć będzie jednodniowa wystawa artysty: KNOWLEDGE & POWER - part 1

Realizowany przez Rogulskiego obecnie projekt, a zatem i niniejsza wystawa, podejmują wątki związane z doświadczaniem innych kultur - tych bliższych i tych bardziej odległych. Bezpośrednim punktem odniesienia jest wspomnienie z wystawy zrealizowanej 30 lat temu w Muzeum Etnologii we Frankfurcie nad Menem (kiedy to odbył kilka podróży za tzw. Żelazną kurtynę i był to jego pierwszy kontakt z nowoczesnymi instytucjami zajmującymi się sztuką współczesną jak i dziedzictwem kultur starożytnych).

Wystawa pod tytułem "Jakie są fetysze?" prezentowała kolekcję rzeźb i fetyszy afrykańskich. Kuratorzy wystawy umiejętnie skonfrontowali tą kolekcję z przedmiotami kultury konsumpcji z lat 80-tych. Odnosząc się do swoich ówczesnych wrażeń i doświadczeń Rogulski wpisuje wystawę Knowledge & Power w kontekst sali koncertowej Teatru BOTO w Sopocie. Napięcie pomiędzy konceptem instytucji muzealnej a przestrzenią interakcji o rodowodzie teatralnym uwypukla problem funkcjonowania przedmiotu, dzieła, sytuacji a wreszcie fantomu sztuki - jako niezbędnej ale zarazem i zfetyszyzowanej "jednostki intelektualnej".

Wstęp: 10 zł
Muzycy biorący udział w jam session - wstęp wolny.
Ilość miejsc ograniczona do 60, zachęcamy do zakupów online lub rezerwacji: rezerwacja[at]boto.art.pl

Opinie