• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat

Art Beats | Tycjan: Imperium barw - Wielka Sztuka w Kinie | Kino Kameralne Cafe

Kino Repertuar wszystkich kin w Trójmieście

ART BEATS - Wielka Sztuka w Kinie. Zapraszamy na pokazy filmów o sztuce, tym razem niepowtarzalna filmowa podróż przez życie i twórczość mistrza malarstwa, który zdołał uchwycić na swoich niepowtarzalnych obrazach duszę Wenecji i jej mieszkańców - Tycjana.

Bilety w cenie 27 zł dostępne w kasie kina lub online: https://biletyna.pl/film/Tycjan-Imperium-barw/Gdansk#bilety

Daty pokazów:
30.03 godz. 13:00
01.04 godz. 16:00
07.04 godz. 12:00
21.04 godz. 12:00

"Tycjan: Imperium barw"

reżyseria: Laura Chiossone, Giulio Boato
gatunek: Dokumentalny
produkcja: Włochy
W nowym filmie z cyklu Art Beats Wielka Sztuka w Kinie śledzimy dzieje Tycjana, artysty najbardziej doskonałego wśród malarzy. Obdarzony niezwykłym talentem oraz smykałką do interesów, Tycjan szybko stał się najbardziej pożądanym nazwiskiem na dworach całej Europy, przyćmiewając innych twórców tamtych czasów. Jego dzieła wyznaczyły kierunek, w jakim podążyła cała epoka i do dziś inspirują rzesze artystów. Genialny portrecista, mistrzowsko interpretował zarówno motywy religijne, jak i mitologiczne. Twierdził, że sztuka jest potężniejsza od natury i w zgodzie z tym hasłem żył oraz tworzył.
Najwięksi światowi eksperci, krytycy, badacze i artyści opowiadają o życiu Tycjana, jego stylu, temperamencie i ambicjach. Tłem dla ich rozważań jest Wenecja, kulturowy tygiel, miasto nierozerwalnie związane z Tycjanem, z którego czerpał on inspiracje.
Przez niemal trzy wieki grób Tycjana oznaczony był tylko prostym nagrobkiem. Malarz zmarł prawdopodobnie na dżumę w 1576 roku, lecz dzieło jego życia przetrwało i wywarło wpływ na wielkich artystów z kolejnych pokoleń. Sztuka Tycjana wciąż prowadzi dialog ze współczesnymi, jak wyjaśnia Jeff Koons, który w tym filmie opowiada o swojej fascynacji malarskim stylem i warsztatem Tycjana elementami, które ponad czterysta lat później dzieli z rewolucyjnym weneckim malarzem.

w każdy wtorek (do 23.04), godz. 18:00

Wstęp wolny

3 - 26 kwietnia 2024, godz. 12:00

bilety 12 zł

Opinie

 • projekcje filmowe
  kwi 13
  sobota, g. 15:00
  Gdańsk, Helios Forum Gdańsk
  Helios na scenie