• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Arek Zawiliński

Arek Zawiliński - autor muzyki, tekściarz, wokalista, gitarzysta posługujący się technikami fingerpicking slide i bottelneck. Gra na różnego typu gitarach (akustyczna, dobro, lap steel) dogrywa im harmonijką ustną, nadając rytm analogowym urządzeniem stomp box.

lip 19-20

piątek - sobota

bilety 249 - 449 zł
wyprzedane
lis 9-10

sobota - niedziela

Gdańsk,
bilety 449 - 499 zł
Kup bilet
Koncertował na festiwalach w Polsce, Francji, Czechach, Słowacji jak i grywał na ulicach Amsterdamu. Ma za sobą koncerty live w Polskim Radio Gdańsk 2x, Bydgoszcz, Rzeszów. Laureat festiwali min. FAMA w Świnoujściu, Studencki Festiwal Piosenki w Krakowie, Zaczarowany Świat Harmonijki (w kategorii gitara) Poznań, Piosenkarnia - Kraków ( występ w studiu radiowej Trójki im. Agnieszki Osieckiej). Ponadto, wyróżnienie od starostwa miasta Gorlice (Mosty Starosty - za wybitne osiągnięcia w twórczej interpretacji bluesa, folku i ballady) i Nagrodę Burmistrza Miasta Gorlice w dziedzinie kultury oraz wyróżnienia za organizacje i wspieranie wydarzeń kulturalnych. W ankiecie Kwartalnika Twój Blues, znalazł się w pierwszej piątce wokalistów bluesowych w Polsce za 2022 rok.

blues / soul - koncerty w Trójmieście


Oficjalne wydawnictwa:
"Tam gdzie zaczyna się mój świat"- Dalmafon 2007
"Blues Dziewięciu" - Dalmafon 2010
"Żelazna" - Flower Rekord 2012
"Na Rozdrożu"- Dalmafon 2015
"Moje buty już tam są" - Dalmafon 2022
"Mój Breakout - Solo Akt" - 2023

Fragmenty recenzji:
"Jeśli istnieje coś takiego jak polski blues, to z pewnością Arek Zawiliński wraz z zespołem należą do jego najznamienitszych przedstawicieli." (Magazyn Gitarzysta - Kuba Chmiel);

"Arek Zawiliński to klasa sama dla siebie. Autor skończony, pełen doświadczeń, przesiąknięty w równym stopniu poezją co prozą. Zna niejeden dobry folkowy tekst, niejedną melodię i umie z takich światowych cegiełek zbudować solidną budowlę na wskroś polską, bieszczadzką, a jednak uniwersalną. A to sztuka." (Bluesonline).

Opinie

 • blues / soul
  cze 23
  niedziela, g. 20:45
  Sopot, Carnivale Club
  Cotton Wing